Ślęza znów deklasuje, w końcu przed własną publicznością!

2016-10-23, Autor: prochu

Ślęza Wrocław w końcu odniosła domowe zwycięstwo. W spotkaniu 5. kolejki Basket Ligi Kobiet podopieczne Arkadiusza Rusina nie dały najmniejszych szans PGE MKK Siedlce i wygrały 89:57.

Niedzielne spotkanie było wyrównane tylko trzy pierwsze minuty. Wówczas przyjezdne za sprawą punktów Oksany Mollovej, Katarzyny PobożyRoksany Schmidt wyszły na nieznaczne prowadzenie (7:6). Jednak zaraz po tym wrocławianki zdobyły dziesięć punktów z rzędu i objęły prowadzenie, którego już nie oddały do końca spotkania. Warta odnotowania jest skuteczność Marissy Kastanek, która na samym początku spotkania trzykrotnie trafiła za trzy punkty. Poza Amerykanką punktowały Agnieszka ŚnieżekAgnieszka Skobel (odpowiednio 4 i 10 "oczek" w pierwszej kwarcie). Po 10 minutach Ślęza prowadziła 28:17.

W kolejnej partii podopieczne Arkadiusza Rusina wciąż nadawały ton rywalizacji i systematycznie powiększały przewagę. Swój koncert gry kontynuowała Agnieszka Skobel, a z niezłej strony pokazały się Kateryna RomarenkoAgnieszka Kaczmarczyk. Przyjezdne były bezradne, a ich strata momentami wynosiła już 20 punktów w drugiej kwarcie i 30 w trzeciej.

Pod koniec spotkania szkoleniowiec Ślęzy mógł pozwolić sobie na większą rotację. Co prawda wciąż nie zagrały kontuzjowane Agnieszka MajewskaKourtney Treffers (chociaż obie były na ławce), ale szansę gry otrzymały Zuzanna Sklepowicz, Sylwia SiemienasMałgorzata Zuchora. Warto podkreślić, że wszystkie należycie wykorzystały swoją szansę i odnotowały w starciu z PGE MKK zdobycz punktową.

Mecz nie miał większej historii i ostatecznie zakończył się wygraną Ślęzy 89:57. Wrocławianki oprócz ważnego zwycięstwa nieźle zaprezentowały się indywidualnie - Sharnee Zoll-Norman zdobyła 5 punktów i odnotowała 10 asyst, Agnieszka Kaczmarczyk rzuciła 6 punktów i zebrała 9 piłek, a Kateryna Rymarenko odnotowała 12 "oczek" i 6 zbiórek. Z kolei najskuteczniejszymi zawodniczkami Ślęzy były Agnieszka Skobel i Nikki Greene - odpowiednio 19 i 15 punktów.

Ślęza Wrocław - PGE MKK Siedlce 89:57 (28:17, 21:13, 17:12, 23:15)
Ślęza: Skobel 19 (3), Greene 15, Rymarenko 12 (2), Kastanek 11 (3), Śnieżek 8, Sklepowicz 7, Kaczmarczyk 6, Zoll-Norman 5, Siemienas 3, Zuchora 3.
PGE MKK: Mollova 15 (1), Trzeciak 13 (1), Schmidt 10 (2), Parysek 7, Koperwas 6, Parzeńska 2, Poboży 2, Żukowska 2.