Wiadomości

Słup na jezdni, czyli obrazek z poszerzania Pilczyckiej

2011-08-18, Autor: Bartłomiej Knapik
To co widzicie to nie jest fotomontaż, nie jest to także błąd w projekcie ani wypadek przy pracy. Na nowej jezdni poszerzanej właśnie ul. Pilczyckiej stoi stara, nieczynna latarnia. Zaś odpowiedzialni za to ludzie mogą tylko obiecywać: zostanie ona usunięta. Choć nie wiemy kiedy.

Reklama

- To oczywiście tak nie może zostać. Usuniemy tę latarnię na długo przed oddaniem do użytku tej ulicy – obiecuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.
To właśnie ta miejska spółka nadzoruje budowę torowiska na Kozanów, której częścią jest poszerzenie ul. Pilczyckiej od skrzyżowania z Millenijną do kościoła.

Właśnie na tym odcinku na jezdni została latarnia uliczna. Jak to się stało?
- Latarnia ta wprawdzie już dawno nie działa, ale jest własnością Energii Pro, z którą wciąż negocjujemy warunki przekazania nam tego obiektu – wyjaśnia Szempliński . - Porozumienie w tej sprawie to tylko kwestia czasu - dodaje.O co tu chodzi? Ponad dwadzieścia lat temu, gdy wszystko co państwowe przekazywano różnym spółkom energetycy dostali m.in. sporo latarni ulicznych. Od tego czasu stopniowo przejmują je zarządcy dróg. Gdy dochodzi do konieczności poszerzenia ulicy Energia Pro dostaje do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (z upoważnienia prezydenta Wrocławia zarządzającego ulicami) „zadośćuczynienie” za te latarnie (które i tak są najczęściej w fatalnym stanie i nadają się na złom) – a spółka WI czy ZDIUM – w zależności od tego, kto akurat poszerza jezdnię – stawia nowe latarnie w odpowiedniej odległości od nowej trasy.

Jedyne ale to ustalenie wysokości tego „zadośćuczynienia” - tu się trzeba dogadać z energetykami, a nie zawsze idzie to szybko. Taki obrazek jak ten z Pilczyckiej mogliśmy wcześniej oglądać np. na Wyścigowej.

Pisząc wprost – ten absurd zniknie. Tylko nie wiadomo kiedy.
I co wy na to?

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2011-08-17
  20:24:06

  0 0

  ojtam, ojtam. Słúpy na ścieżkach rowerowych stoją to i na jezdni postać też by sobie mogły.

 • ~Łukasz 2011-08-17
  20:29:01

  0 0

  Jeżeli słup zniknie do czasu oddania jezdni to nie widzę w tym żadnego absurdu. Jeżeli słup by został, a ZDiUM i Tauron dopiero wtedy by się dogadywali, to byłby absurd, a niewykluczone, że tak się stanie, bo wiadomo jak to w Polsce wygląda. Poczekajmy chwilę :-)

 • ~ 2011-08-17
  20:35:15

  0 0

  Teoretycznie masz rację, a w praktyce nie do końca. Dziurę umiejętnie zalepią, a nadzór odbierający inwestycje nie będzie w stanie ocenić punktowego osłabienia konstrukcji nawierzchni, bo takie rzeczy wychodzą po jakimś czasie, np. po pierwszej zimie. Cała szerokość pasa ruchu powinna być wylewana jednocześnie, aby tworzyła swego rodzaju monolit, a każda łata jest nietrwałym półśrodkiem.

 • ~tyki 2011-08-17
  23:14:57

  0 0

  Fanatycy KM cieszcie się - nie będzie przynajmniej tamował waszych tramwajów ! Chyba , że kierownik budowy nie lub MPK to zawsze może poprawic odpowiednio :D

 • ~ 2011-08-18
  07:46:24

  0 0

  hmmm... Krzywdow mogli wywlaszyc z gospodarstwa a takiego Taurona z latarni juz nie? skoro wiadomo ze ta latarnia zniknie, to powinni ja juz dawno usunac, zeby wylac jezdnie w jednym kawalku, a o wysokosc odszkodowania potem sie klocic. Jaki wplyw na wycene zadoscuczynienia ma fakt, ze ten slup nadal tam tkwi??? to jest absurd i to wielki.

 • ~ 2011-08-18
  10:22:08

  0 0

  Śmiech na sali z tą lampą... Reszta jak najbardziej na plus. Wrocław się buduje. To cieszy.

 • ~R2r 2011-08-18
  15:03:32

  0 0

  Niestety słupy na ścieżkach rowerowych, to przypuszczalnie efekt niemożności dogadania się z energetykami. Tam to jest dopiero państwo w państwie. A jak odpiszą na zadane pytanie to bez pomocy wysokiej klasy specjalisty nie rozbierzesz!!!

 • ~ 2011-08-19
  00:11:15

  0 0

  ~R2r - słupy sygnalizacji świetlnej oraz znaki drogowe to również kwestia niemożności dogadania się? Ciekawe z kim :)

 • ~ 2011-08-19
  07:30:42

  0 0

  energia pro czy ten cały tauron to naprawde państwo w państwie i bardzo trudno negocjuje się warunki wyceny i likwidacji ich majątku- stare komuchy tam pracują, stare ukłądy i dlatego takie obrazki-zauważcue ile jest robionych dróg na osiedlach gdzie wszystko chowane jest pod ziemie poza prącem który wisi na starych drewnianych słupach.ot cała energia pro

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.