Wiadomości

Śmierć w pożarze kamienicy na ul. Pereca

2011-12-05, Autor: jg
Około godziny 13.30 w poniedziałek, w kamienicy na ul. Pereca, w rejonie skrzyżowania z ul. Żelazną pojawił się ogień. Jak informują strażacy w pożarze śmierć poniosła jedna osoba.

Reklama

Na miejscu wciąż jest aż 7 zastępów straży pożarnej, które walczą by ogień, który pojawił się w oficynie kamienicy na parterze, nie rozprzestrzenił się na wyższe kondygnację. Mieszkańcy kamienicy, łącznie 13 przebywających w budynku osób, zostali ewakuowani.

Świadkowie relacjonują, że starszej kobiecie, która się zaczadziła pomocy udzielało pogotowie ratunkowe. Z podobnymi objawami do szpitala trafiły łącznie trzy osoby.

Poszkodowaną reanimowano w karetce i trafiła do szpitala. Najprawdopodobniej jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja potwierdza jednak, że po wejściu do mieszkania strażacy znaleźli zwłoki. Jak się okazało to 50-letni niepełnosprawny mężczyzna.

Przed godziną 16 strażacy ugasili już pożar. Jeszcze nie wiadomo, jakie były przyczyny pojawienia się ognia. Ewakuowani mieszkańcy wrócili do kamienicy, ale warunki nie są tam dobre. Nie wiadomo m.in. jak długo budynek będzie pozbawiony prądu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.