Na sygnale

Śmiertelne potrącenie na Legnickiej. Pieszy sam przewrócił się na pasach

2013-01-27, Autor: jg
Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór we Wrocławiu. Na ulicy Legnickiej samochód śmiertelnie potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Legnickiej na przejściu dla pieszych na wysokości centrum handlowego Magnolia w stronę centrum. Starszy mężczyzna chciał tam przejść przez jezdnię, jednak na pasach przewrócił się. Dodatkowo na drogę wszedł na czerwonym świetle. Nadjeżdżający kierowca samochodu nie miał nawet sekundy na reakcję i przejechał 82-latka.


Na miejsce wypadku przyjechały trzy radiowozy policyjne, prokurator oraz karetka pogotowia ratunkowego. Niestety lekarzom nie udało się uratować potrąconego mężczyzny, który na miejscu zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca forda focusa został przebadany alkomatem, ale badanie nie wykazało alkoholu w jego organizmie.

Policjanci sprawdzają jeszcze dokładne okoliczności zdarzenia, ale wiele wskazuje na to, że to sam przechodzień doprowadził do spowodowania wypadku i kierowca auta osobowego nie ponosi odpowiedzialności za jego śmierć.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~kuba 2013-01-27
  16:01:16

  0 0

  Chodzą święte krowy po pasach nie patrząc na światła to są tego efekty.

 • ~eed 2013-01-27
  20:25:48

  0 0

  Większość potrąceń to wina przechodniów. Ludzie mają rozum w dupie lezą na pasy jak bydło! Wystarczy przyjąć zasadę czerwone nie idę choć by nie wiem co i tak się nie przyspieszy!

 • ~reader 2013-02-06
  09:36:44

  0 0

  82 latek przewracający się napewno nie wbiegł, ale kierowca widząc to nie rozpoczął hamowania myślał że jak zwykle pieszy przejdzie a on prawie przejedzie mu po nogach jak na przejściach bez sygnalizacji świetlnej. Wielokrotnie jadę za autem przed którym na pasach przechodzą piesi, a kierowca tego auta nie zwalnia kalkulując że przejedzie przez pasy mijąć o włos przechodniów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.