Na sygnale

Śmiertelny wypadek na placu Grunwaldzkim. Pieszy zginął pod kołami mercedesa

2014-03-16, Autor: tm
W sobotę wieczorem 61-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Polaka. Pierwsze ustalenia policji wskazują, że pieszy wtargnął na jezdnię na czerwonym świetle. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Reklama

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór na placu Grunwaldzkim. Starszy, 61-letni mężczyzna został potrącony przez mercedesa na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Polaka.

 

 

Jak wynika z pierwszych ustaleń policji, pieszy wtargnął na jezdnię na czerwonym świetle. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

 

Przez dłuższy czas jeden pas ruchu w kierunku mostu Grunwaldzkiego był zamknięty, pracowali tam policjanci i strażacy.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Kierowca 2014-03-16
  11:07:06

  8 0

  Niech to będzie przestrogą. Piesi często myślą, że w każdej sytuacji mają pierwszeństwo, gdy wybiegają na pasy. Jak to we Wrocławiu, nie zawsze i nie każdy patrzy na to czy ma światło zielone, czy czerwone, a już większość nie obróci nawet głowy by zobaczyć czy coś nadjeżdża (skoro i tak zamierza zaryzykować przejścia na czerwonym).

 • ~ribca 2014-03-16
  21:11:18

  4 0

  Nic nie napisali o kierowcy! Czy kierowcy coś się stało? Tylko zawsze piesi i piesi. Nie patrzą, lezie to takie jak święta krowa i niczym się nie przejmuje, a później płacz. Przez takiego pieszego nie dość, że kierowca mógł oberwać, to jeszcze ma problem z autem, polecą punkty, mandat i możliwe, że po sadach będzie biegać. Chyba każdy kierowca musiał choć raz ostro hamować przez takiego Wesołego Romka.
  Ludzie, mózg jest po to żeby go używać!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.