Wiadomości

Śmiertelny wypadek na trasie Wrocław-Strzelin. Droga zablokowana

2022-07-30, Autor: mgo

Przed godz. 15, na drodze wojewódzkiej 395, w rejonie Ludowa Polskiego, zderzyły się czołowo dwa samochody. Zginęła 70-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego.

Reklama

Do tragicznego wypadku doszło na łuku drogi, w momencie, gdy 29-letni kierowca nissana stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w opla. Zginęła pasażerka opcja, a jego kierowca trafił do szpitala. Trasa wciąż jest zablokowana, obowiązują objazdy.

- Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - mówi Łukasz Porębki, rzecznik strzelińskiej policji.

 

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~m28 2022-07-30
    23:41:58

    8 2

    Zderzenie nie było czołowe, tylko prawie czołowe. Opel Meriva dostał w przód od strony kierowcy a nie centralnie i tak samo Nissan. Opla wyrzuciło na pobocze i nie zadziałał w nim system który powinien odryglować drzwi podczas wypadku. Kierowca mimo, że przytomny nie był w stanie odblokować pojazdu, a pasażerka już nieprzytomna została rzucona na kierowcę w trakcie uderzenia. Zanim przyjechała straż, a potem policja i pogotowie, najpierw przez pewien czas usiłowano rozbić choć jedną szybę. Wszystkie narzędzia zawiodły i użyto do tego haka holowniczego. Niewiele to pomogło ponieważ drzwi nie dało się odblokować aby wydostać pasażerkę i dopiero po kilkunastu minutach jeden gość zauważył, że w Oplu na środku pojazdu trzeba wcisnąć przycisk aby odblokować drzwi. Wtedy dopiero po wydostaniu pasażerki rozpoczęto jej reanimację.
    System automatycznie ryglujący drzwi w Merivie w tym wypadku sprawił, że pasażerka dostała pomoc z dużym opóźnieniem, co mogło przesądzić jej los.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.