Sportowcy z Politechniki Wrocławskiej najszybsi na AMP w kolarstwie górskim

2018-05-15, Autor: prochu

Studentki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz studenci z Politechniki Wrocławskiej podzielili między siebie złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które w weekend odbywały się Parku Śląskim w Chorzowie.

W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników i zawodniczek. Nie zabrakło czołowych polskich kolarzy górskich z reprezentantami naszego kraju i medalistami mistrzostw Polski na czele. Wśród kobiet w wyścigu głównym złoty medal z czasem 01:19:34 wywalczyła Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko Biała), drugie miejsce zajęła Rita Malinkiewicz (PWSZ Oświęcim), a trzecie przypadło Klaudii Czabok (AWF Warszawa).

W wyścigu głównym mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Łukasik (Politechnika Warszawska), który na metę wyjechał z czasem 01:19:07. Drugie miejsce zajął Michał Topór (PWSZ Tarnów), a trzeci był Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn Politechnika Wrocławska wyprzedziła Politechnikę Warszawą i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, natomiast wśród pań na podium znalazły się kolejno ekipy Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Poznańskiej. W klasyfikacji uczelni technicznych mężczyzn zwyciężyła Politechnika Wrocławska, następne miejsca zajęły Politechnika Warszawska i Akademia Górniczko-Hutnicza w Krakowie.

Zawody były jednym z wyścigów kwalifikacyjnych do akademickiej reprezentacji Polski, która wystartuje na przełomie lipca i sierpnia w AMŚ w Portugalii.