Sportowy sukces wrocławskiej policjantki. Justyna Szeglowska ukończyła górski ultra-maraton

2020-09-24, Autor: Bartosz Królikowski

Spośród wszystkich sportowych dyscyplin, górski ultra-maraton to jedno ze zdecydowanie najtrudniejszych, najbardziej wyczerpujących i wymagających wyzwań dla ludzkiego organizmu. Ukończenie takowego udaje się nielicznym, ale ów sukces ma na koncie wrocławska policjantka. Podkomisarz Justyna Szeglowska dotarła na metę biegu na 55 km w ramach Garmin Ultra Race w Radkowie w Górach Stołowych.

Kamienie, błoto, kręte, pełne korzeni ścieżki, liczne podbiegi i wzniesienia, czyli mnóstwo okazji do złapania całego zestawu kontuzji. Wszystko to przez kilka godzin, na trasie z łączną sumą przewyższeń +2000 m/-2000 m. Tak wygląda trasa ultra-maratonu Garmin Ultra Race w Górach Stołowych.

Samo wyobrażenie sobie skali wyzwania dla organizmu działa na wyobraźnię, toteż faktyczne pokonanie 55 km w niemal nieustającym biegu wymagało wielu wyrzeczeń. Jednak podkom. Justyna Szeglowska po wielotygodniowych przygotowaniach pokonała wszelkie przeszkody (oraz kilkuset rywali), przesunęła własne granice i w czasie 7 godzin 11 minut oraz 56 sekund ukończyła morderczy bieg. Ten rezultat pozwolił wrocławskiej policjantce zająć 7. miejsce w jej kategorii wiekowej oraz 12. pozycję ogólnie wśród kobiet.

Dla Justyny Szeglowskiej nie był to pierwszy sukces w górskich biegach. W lipcu bieżącego roku wzięła udział w 34-kilometrowym „Duchu Pogórza”, który odbywa się w Beskidach. Zdobyła wówczas złoty medal w kategorii służb mundurowych oraz zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet. Jak jednak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i wrocławska podkomisarz Policji już rozpoczęła przygotowania do kolejnych, zapewne trudniejszych, wyzwań.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 2