Spotkanie Śląsk - Ruch w ocenie piłkarzy

2012-02-18, Autor: Mariusz Wiśniewski
W meczu Śląsk - Ruch padł, wydaje się, sprawiedliwy remis 1:1. Pierwsza połowa należała do wrocławian, a druga do gości. Zawodnicy obu zespołów czuli jednak po końcowym gwizdku pewien niedosyt.

Sebastian Mila (Śląsk Wrocław): - Czujemy zawód, bo jesteśmy ambitną drużyną i ciężko pracujemy na ten sukces. Było widać po meczu w szatni, że punkt nam nie wystarcza i nie możemy już doczekać się meczu z Legią. Uważam, że żadna z drużyn nie wypracuje sobie takiej przewagi, żeby świętować tytuł mistrzowski na kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Walka będzie toczyła się do samego końca i jesteśmy na to przygotowani i mam nadzieję, że będzie to widać podczas najbliższego meczu.

Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów): Przed meczem pewnie remis wzięlibyśmy w ciemno. Teraz po spotkaniu czujemy pewien niedosyt, bo mieliśmy piłkę meczową. Pewnie gdybyśmy zdobyli drugiego gola, Śląsk by już nie odpowiedział. Ale w pierwszej połowie to Śląsk mógł strzelić bramkę więcej i wówczas ciężko by nam było odrobić straty. Remis wydaje się w takim razie sprawiedliwy. W końcu wywozimy punkt z boiska lidera, a z tego chyba każdy by się cieszył.

Paweł Abbott (Ruch Chorzów): Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Śląska, a druga do nas. Można więc chyba powiedzieć, że remis jest wynikiem sprawiedliwym. Chociaż w końcówce mieliśmy szansę zdobyć jeszcze drugiego gola. Ale z drugiej strony, dobrze, że w pierwszej połowie nie straciliśmy więcej bramek. Czyli tak jak powiedziałem, remis jest sprawiedliwy. Nie wiem, co trener powiedział w przerwie w szatni, bo się rozgrzewałem na boisku. Ale to co powiedział, było skuteczne. Zagraliśmy drugie 45 minut zupełnie inaczej i zaczęliśmy stwarzać sytuację. Remis na boisku lidera na pewno jest sukcesem.

Mateusz Cetnarski (Śląsk Wroclaw): Co się stało w drugiej połowie? Nic się nie stało. Stało to się w pierwszej, bo wykorzystaliśmy tylko jedną sytuację bramkową, a mieliśmy ich przynajmniej kilka. Gdybyśmy wówczas zdobyli drugiego gola, Ruch by się już nie podniósł. Kiedy się nie wykorzystuje sytuacje, to się w końcu mści.