Srebrne kadetki #VolleyWrocław. AWF zwycięża po raz pierwszy w historii

2020-02-17, Autor: ah

Kadetki #VolleyWrocław po weekendowych zmaganiach z AZS AWF SMS Wrocław zakończyły swój udział w Dolnośląskiej Lidze Kadetek, zajmując w niej drugie miejsce. Kolejny raz z rzędu w finale rozgrywek spotkały się dwie wrocławskie ekipy i to Akademiczki po raz pierwszy w historii tej kilkuletniej rywalizacji lat sięgnęły po mistrzowski tytuł.

Mimo przegranej w pierwszym meczu turnieju dodatkowego 0:3, wrocławiankom udało się wygrać (3:0) następnego dnia i doprowadzić do złotego seta. Lepsze w tej dodatkowej partii (granej podobnie jak tie-break, do 15) okazały się jednak zawodniczki Marcina Ściślaka (15:13).

Do czterech razy sztuka

Przez ostatnie cztery sezony Dolnośląskiej Ligi Kadetek jej finały były jednocześnie derbami Wrocławia. Podobnie jak w tym roku, również w sezonach: 2016/2017, 2017/2018 i 2018/2019, o miano najlepszej drużyny w tej kategorii wiekowej na Dolnym Śląsku walczyły siatkarki #VolleyWrocław i AZS AWF Wrocław. Trzy ostatnie lata należały do tych pierwszych, które do rywalizacji z wrocławskim AZS-em w sezonie 2016/2017 przystępowały już jako mistrzynie województwa.

Siatkarki Marcina Ściślaka udowodniły jednak, że w ich przypadku do czterech razy sztuka – pierwsze spotkanie tegorocznego turnieju dodatkowego wygrały one bez straty seta (25:20, 25:21, 25:19). Zwycięstwo było dużą zaliczką przed niedzielnym meczem, zwłaszcza, że odniesione było na wyjeździe. By cieszyć się ze złota DLK, Akademiczki musiały wygrać następnego dnia jeszcze przynajmniej dwie partie regularnego spotkania, jednak o ich tytule zadecydował dopiero złoty set.

Bitwa w południe

Niedzielne, decydujące starcie wrocławianki rozpoczęły o 12.00 w Karpaczu. Od pierwszego gwizdka było wiadomo, że zespół Andrzeja Krowiaka nie zwiesił głów po poprzedniej przegranej i zamierza doprowadzić do złotego seta, zwyciężając przeciwniczki 3:0 lub 3:1.

Sprawdził się ten pierwszy scenariusz, choć blisko było do czwartego seta: ostatnią partię #VolleyWrocław wygrał po grze na przewagi (25:17, 25:20, 27:25).

Złoty set na wagę mistrzostwa

Bardzo blisko gry na przewagi było też w złotym secie. Niezwykle wyrównany turniej dodatkowy w tym sezonie zakończył się zwycięstwem AZS AWF SMS Wrocław, który w decydującej odsłonie pokonał rywalki 15:13. Tym samym po wielu sezonach #VolleyWrocław musiał oddać tytuł mistrzyń Dolnośląskiej Ligi Kadetek, zostając tegorocznym wicemistrzem.

Obie wrocławskie ekipy mają zagwarantowane miejsce w 1/4 finału Mistrzostw Polski Kadetek.