Wiadomości

Start zabudowy nowego pl. Społecznego już wiosną

2010-12-07, Autor: bk
Działka przy pl. Wróblewskiego, między Traugutta, Pułaskiego a Hauke – Bossaka (chodzi o to klepisko na wysokości przystanku tramwajowego, na którym obecnie kwitnie handel) ma 8,7 tys. mkw. Pójdzie pod młotek w pierwszym kwartale przyszłego roku. To pierwszy fragment wymyślonego przez miejskich planistów pl. Społecznego

Reklama

Na terenie przy pl. Wróblewskiego mogą się znaleźć punkty usługowe, handel (ale nie wielkopowierzchniowy) czy mieszkania. Wprawdzie adres jest Wróblewskiego, ale to część wymyślonego przez miejskich planistów nowego pl. Społecznego.
Ten teren ma się całkowicie zmienić (możecie to zobaczyć na ilustracji). Miejsce estakad zajmie kilkanaście nowych budynków w tym – vis-a-vis wylotu z mostu Grunwaldzkiego, na przedłużeniu Osi Grunwaldzkiej – galeria handlowa.

Po przebudowie powstanie tutaj tunel wzdłuż rzek (zamiast, jakby to logika wskazywała pod nimi), którym przejedziemy od mostów: Pokoju i Grunwaldzkiego (wjazdy będą po południowej stronie Odry, co oznacza, że najpierw kierowcy przejadą most, a dopiero potem wjadą do tunelu) aż do skrzyżowania ulic Pułaskiego i Kościuszki. 

Ci, którzy przez plac Społeczny będą chcieli dotrzeć do centrum, dojadą tam przez rondo, które powstanie tuż za mostem Grunwaldzkim, obok urzędu wojewódzkiego. A z niego nową, poszerzoną trasą wzdłuż parku Słowackiego aż do Podwala. To nie nowy pomysł, a odtworzenie przedwojennej trasy cesarskiej. Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~ 2010-12-07
  10:58:02

  0 0

  Wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja

 • ~ 2010-12-07
  11:17:19

  0 0

  Zwracam uwage autorowi że we Wrcłąwiu nie ma czegos takiego jak plac Społeczny-nie figuruje w spisie ulic i jest to nazwa zwyczajowa....tak na marginesie

 • ~ 2010-12-07
  11:44:03

  0 0

  nazwa, której wszyscy używają (nawet w magistracie) i nikt nie ma z tego tytułu problemu oprócz gimnazjalistów, którzy chcą za wszelką cenę zaistnieć na forach

 • ~ 2010-12-07
  11:58:33

  0 0

  śmieszy mnie ciągłe piętnowanie młodych ludzi i nazywanie ich pogardliwie "gimnazjalistami", których zdanie jest niegodne niczyjej uwagi.
  tego typu wycieczki osobiste są zbędne i zachowaj je w swoim ograniczonym i pełnym stereotypów umyśle.
  wracając do tematu, nie uważam, by fakt, że "nawet w magistracie" używa się nazewnictwa niezgodnego ze stanem faktycznym, mógł wyjaśniać wszelkie wątpliwości wywołane tego typu praktykami.

 • ~ 2010-12-07
  12:17:08

  0 0

  nikt nie ma wątpliwości co do miejsca zwanym palcem społecznym także posty typu "lopi" są zbędne, śmieszne, a zarazem żałosne. Od kiedy pamiętam, a jest to już ładnych parędziesiąt wiosen mówi się pl. Społeczny i redaktor jak najbardziej ma prawo użycia takiego sformułowania. PS na halę stulecia dalej się mówi hala ludowa. W mediach jak i urzędach. To samo jest jak dziennikarze piszą lub mówią o "maluchu". mój Boże przecież to fiat 126p!!Jak oni śmieją używać nazwy "maluch"!! Więc zacznijcie wszystkich ganić za to, że używają nazw do których wszyscy są przyzwyczajeni

 • ~ 2010-12-07
  12:20:40

  0 0

  do lopi. oczywiście, taka nazwa nie funkcjonuje oficjalnie, ale urzędnicy prezentując miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego właśnie tak o nim mówili.

 • ~ 2010-12-07
  14:30:33

  0 0

  Kierującym się rozpowszechnioną w Polsce "logiką", że tunele należy budować jedynie w poprzek rzeki, a nie wzdłuż, wyjaśniam: tunel to taki "wiadukt" tylko że do góry nogami i niekoniecznie musi służyć przeprawie na drugą stronę rzeki, ale (podobnie jak w Wawie i we Wrocku na Dominikańskim) może być elementem skrzyżowania bezkolizyjnego. Salve.

 • ~ 2010-12-07
  15:22:23

  0 0

  nawiązując do placu... jeśli już to Plac Społeczny, a nie plac Społeczny.

 • ~ 2010-12-07
  17:20:25

  0 0

  a czy po tej rozbudowie przepustowosc mostow niebedzie za mala ? Most Grunwaldzki juz jest za maly , moze jednak warto by wybudowac tunel rowniez w poprzek Odry ?

 • ~ 2010-12-07
  19:27:16

  0 0

  Po pierwsze: nie start zabudowy, ledwie przetarg. Po wtóre: mapka z painta

 • ~ 2010-12-07
  20:38:32

  0 0

  No nieźle dojechałeś z tym Paintem. Musisz jeszcze się douczyć, a jako podpowiedź przyjrzyj się bryłom i liniom na nich. Może dostrzeżesz, że raczej to jest model 3D.

 • ~ 2010-12-07
  21:05:07

  0 0

  Taka sama prawda jak to,że od 01.11.10 r,plac z e Świebodzkiego miał być przeniesiony na Hubską a na terenach dworca miało powstać nowe osiedle i ulice oraz połączenie z ul.Grabiszyńską.Urzędnicy muszą się wykazać i wymyślają różne utopijne pomysły aby przełożeni nie pomyśleli,że są oni niepotrzebni w pracy,Gdyby wierzyć urzędnikom to już dzisiaj jeździłbym tramwajem do Siechnicy i mostem na przedłużeniu Armi Krajowej do Krzywoustego,ale mostu nie postawili bo jeden z działkowców złożył protest ponieważ uważał,że jego kura się wystraszy i nie zniesie mu jajka.Prezydent Zdrojewski jako chłopak ze wsi uznał protest no i nie ma mostu.Ale za to jak już coś wybudują to istna rozpacz np.most Milenijny który może by się nadawał dla wojów Chrobrego maszerujących na Pragę ale już uciekających nocą z tego miasta to jużnie.Po prostu jest za wąski.Jak można wybudować w XXI w.most z 2 pasami ruchu i to most który jest częścią obwodnicy a pieniądze z UE.Gdyby sądy mogły karać za zasadność takiej budowy to dziś mielibyśmy innego ministra kulturi.

 • ~ 2010-12-08
  08:39:13

  0 0

  .. przy okazji tej "świetlanej koncepcji" zlikwidowane będzie proste połączenie tramwajowe od Mostu Grunwaldzkiego w kierunku Placu Dominikańskiego.. Zamiast tego tramwaj będzie musiał jeżdzić przez kilka skrzyżowań, kilka razy skręcając. Więc nikt mnie nie przekona że UM chce zachęcić Wrocławian do używania MPK. • ~ 2010-12-12
  19:52:03

  0 0

  Plac Syfiasty, a nie Społeczny - tak powinien się nazywać. To, co ma tam powstać, to jedno wielkie bagno, nie mówiąc już o tunelach - po prostu żałosne. Zwracam się do urzędników, ŻĄDAM!!!!!!!!!!!!!!!: w umowie o sprzedaży należy zamieścić punkt, z którego jasno będzie wynikać, że obiekt na tej działce ma się wpisywać w okoliczną zabudowę: kościoła św.Trójcy, św.Łazarza oraz pobliskich kamienic. Mile widziany pomysł rekonstrukcji dawnych kamienic, ale o tym pewnie nikt nie pomyślał albo jakiś współczesny architekt dostał zawału myśląc: kamienica w XXI wieku, ozdobna fasada, 4 piętra???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na przekór architektom i konstruktorom: PROTEST PRZECIWKO BUDOWIE ŚTP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROTEST PRZECIWKO ZABUDOWIE PLACU SPOŁECZNEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZOSTAWCIE W SPOKOJU NASZ TRÓJKĄT, NASZE ULICE I KAMIENICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WARA STĄD Z SYFAMI BLOKAMI I WIEŻOWCAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~ 2010-12-17
  11:21:31

  0 0

  kolejny gniot na poziomie solpolu

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.