zamknij

Wiadomości

Straż miejska zatrudni 30 funkcjonariuszy. Sprawdzą, czy prawidłowo segregujemy śmieci

2014-05-23, Autor: Tomek Matejuk
Wkrótce we wrocławskiej straży miejskiej przybędzie 30 nowych funkcjonariuszy. Wejdą oni w skład ekopatrolu, czyli jednostki sprawdzającej m.in. czy śmieci są prawidłowo segregowane. Na stworzenie nowych etatów miasto wyda 1,2 mln złotych. - Opłaty za wywóz śmieci od tego nie wzrosną - zapewniają urzędnicy.

Reklama

Obecnie w ekopatrolu straży miejskiej pracuje tylko 6 funkcjonariuszy. Wkrótce będzie ich znacznie więcej, bo na czwartkowej sesji Rady Miejskiej wrocławscy rajcy przegłosowali zmiany w budżecie miasta, dzięki którym straż zatrudni dodatkowe 30 osób.

 

Nowi funkcjonariusze zostaną oddelegowani do realizacji zadań związanych z gospodarką odpadami. Będą m.in. kontrolować, czy śmieci są prawidłowo segregowane, sprawdzać, czy na terenie nieruchomości  są odpowiednie pojemniki na odpady, a także prowadzić panele dyskusyjne na temat ekologii.

 

Strażnicy będą też  pilnować, czy nie powstają dzikie wysypiska śmieci i dbać o porządek na ulicach.

 

Na stworzenie 30 nowych etatów miasto wyda 1,2 mln złotych.

 

- Mieszkańcy mogą być spokojni. W związku ze wzrostem zatrudnienia, opłaty za wywóz śmieci nie wzrosną - zapewniał w trakcie sesji Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

 

Przypomnijmy, że w lipcu zeszłego roku w życie weszła nowa ustawa o gospodarce odpadami. 90 procent właścicieli nieruchomości zadeklarowało, że śmieci będzie sortować.

 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~widzę 2014-05-23
  13:02:25

  17 0

  straż miejska jest temu miastu zupełnie nie potrzebna i powinna być zlikwidowana - miasto wyda 1,2 mln złotych na kolejny aparat represji który i tak nie spełnia swojej funkcji - takim sprawdzaniem powinna zająć się firma odpowiedzialna za wywoź śmieci i tylko ewentualne nieprawidłowości i łamanie prawa zgłaszać policji , przyjazne przepisy , likwidacja absurdów i uświadomione społeczeństwo które będzie się samo kontrolowało może być pomocne w utrzymaniu porządku i ładu w mieście , bo przecież wszyscy chcemy mieć ładnie czysto i przyjemnie - a tak kolejne represje i wy nas tak to my was tak - a tak przy okazji mojego dziecka nie przyjęli do przedszkola bo podobno nie ma miejsc , nie ma tez pieniędzy na plac zabaw koło mojego domu

 • ~asd 2014-05-23
  16:03:34

  11 0

  Zamiast zlikwidować - rozbudowują. Gratulacje dla urzędników i rządzących, którzy nie słuchają opinii obywateli. Za pieniądze ze Straży Miejskiej można by porządnie usprawnić Policję

 • ~PK 2014-05-23
  16:11:32

  13 0

  A ja proponuję oddelegować 30 nowych funkcjonariuszy SM również do pilnowania, czy właściciele psów sprzątają po nich trawniki i chodniki. Można by utworzyć nowy elitarny wydział ds. śmieci i ...

 • ~kosma 2014-05-24
  00:03:08

  0 4

  Czekam na panele dyskusyjne.
  PS. To nawet nie jest śmieszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~jol 2014-05-24
  11:23:07

  10 0

  Represyjne państwo. To jest tak głupie, że aż boli! Co zrobić, żeby śmieci były prawidłowo segregowane? Edukacja głupcze! Stworzenie przyjaznych warunków. A pijaczkami pijącymi na przystankach nie ma się kto zająć....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy po tak dużych podwyżkach będziesz korzystać z usług Aquaparku Wrocław?Oddanych głosów: 103