Studenci AWF-u Wrocław akademickimi wicemistrzami Polski w koszykówce

2018-06-06, Autor: prochu

Zespół AWF-u Wrocław wywalczył srebrne medale na akademickich mistrzostwach Polski w koszykówce mężczyzn. W finale wrocławianie ulegli ekipie gospodarzy, AGH Kraków, 64:90.

W finale nie było wątpliwości, która drużyna jest lepsza, bo krakowianie od początku uzyskali wyraźną przewagę i kontrolowali przebieg gry. - Myślę, że to był mecz godny finału, bo choć wynik jest okazały, to wcale nie znaczy, że był łatwy - podsumował zawodnik AGH Michał Borówka.

W fazie grupowej AWF pokonał UJ Kraków 81:33 i UŁ Łódź 59:56 oraz uległ AMW Gdynia 57:77. W ćwierćfinale wrocławianie uporali się z UMCS-em Lublin 58:54, a w kolejnej rundzie wygrali z PG Gdańsk 59:56.

Dziewiątą lokatę w turnieju zajął zespół Politechniki Wrocławskiej, który fazę grupową zakończył z bilansem 1:2, ale zwyciężył dwa spotkania o miejsca od dziewiątego do dwunastego.