Edukacja i nauka

Studenci nie muszą wyrabiać sobie UrbanCard

2010-08-18, Autor: bk
Zamiast UrbanCard ci studenci, których legitymacje mają chip, będą mogli wykorzystywać je jak elektroniczne bilety miesięczne. W czwartek urzędnicy z magistratu podpiszą umowę z przedstawicielami uczelni wyższych. Kodowanie biletów na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się od 1 września.

Reklama

O tym, że studenci będą mieli takie ułatwienie pisaliśmy Wam przed miesiącem. Spora część uczelni stosuje już powszechnie legitymacje studenckie z chipami, które od 1 września będzie można doładować tak jak Urban Card i stosować jak bilet elektroniczny w komunikacji miejskiej.Dzięki takiemu rozwiązaniu studenci nie będą musieli stać w kolejkach z resztą wrocławian. Do tej pory karty wyrobiła sobie jedynie 1/5 mieszkańców. Reszcie radzimy wypełnić wniosek przez internet. Tak jest w tej chwili najszybciej.

Przypominamy, że papierowe bilety okresowe będziecie mogli kupić jedynie do końca sierpnia. Kupione wcześniej będą oczywiście ważne później, ale po tym terminie biletu papierowego już nie kupicie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2010-08-19
  09:43:12

  0 0

  "Do tej pory karty wyrobiła sobie jedynie 1/5 mieszkańców"-nie dziwię się, jak tam cały czas są mega kolejki, poza tym są wakacje i urlopy...

 • ~ 2010-08-22
  17:50:19

  0 0

  jest więcej uczelni, których studenci mają legitymacje z chipami. czy jest coś więcej wiadomo o kodowaniu na innych uczelniach niż PWR?

 • ~ 2010-08-22
  18:46:06

  0 0

  Na PWr bilety będą kodowane, ale dotyczy to legitymacji z czipami z wszystkich uczelni.

 • ~ 2011-01-10
  21:45:20

  0 0

  ludzie opanujcie się nie róbcie z siebie nadajników do namierzania was!!! czyż nie wiecie że ten chip można wyśledzić przez satelitę?? Orwell się teraz w grobie przewraca!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy eksponowanie krzyży i modlitwy podczas miejskich uroczystości powinny być zakazane?Oddanych głosów: 1472