Edukacja i nauka

Studenci Politechniki chcą stworzyć miasto przyjazne osobom niepełnosprawnym

2011-05-06, Autor: an, PWr
Osiemdziesięciu studentów z całej Polski oraz architekci z Politechniki Wrocławskiej wezmą udział w 4. edycji warsztatów Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego „Architektura dla Wszystkich”. Przyszli architekci spróbują postawić się w ich sytuacji poruszając się po mieście na wózkach inwalidzkich, z zasłoniętymi oczami lub uszami, wczuwając się w sytuację osób niepełnosprawnych i starszych.

Reklama

Jak co roku, organizatorzy warsztatów chcą zwrócić uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych – nie tylko tych, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim, ale też niewidomych, niedowidzących, osób starszych. Przekonują, że w myśl idei uniwersalnego projektowania można stworzyć środowisko przyjazne dla wszystkich jego użytkowników.

 

Tradycyjnie osoby niepełnosprawne opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoich problemach i marzeniach. Natomiast przyszli architekci, podobnie jak w latach ubiegłych, spróbują postawić się w ich sytuacji poruszając się po mieście na wózkach inwalidzkich, z zasłoniętymi oczami lub uszami. Dzięki temu doświadczą, co to znaczy zbyt stroma rampa, wysoki krawężnik czy brak odpowiedniej sygnalizacji dźwiękowej przy przejściu dla pieszych.

 

 

 

Wydarzenie rozpocznie się 7 maja (sobota) o godz. 9:00 w auli bud. A-1 przy wybrzeżu Wyspiańskiego 27 i potrwa przez tydzień.

 

Projekty budynków bez barier będzie można zobaczyć 12 maja o godz. 17:00 w bud. C-13 Politechniki Wrocławskiej przy wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2011-05-06
  12:58:40

  0 0

  Niech się przejdą na super węzeł Rondo Reagana i wsiądą na wózek i spróbują wsiąść do tramwaju a zobaczą Wrocław dostępny niepełnosprawnym w pełnej krasie. Daleko nie mają.

 • ~ 2011-05-06
  20:53:11

  0 0

  Tomek, Rondo jest zbyt łagodne - najpierw niech na wózku dostaną się do sali A2/310, potem do A2,A3,C1-5,C6,C11, a jak dalej będą szukać emocji to wjazd wózkiem do tramwaju na Klinikach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Jacek Sutryk powinien otrzymać wotum nieufności?Oddanych głosów: 3421