Edukacja i nauka

Studenci z Wrocławia będą uczyć angielskiego dzieci w Laosie

2011-08-28, Autor: an, mat.pras.
Łukasz Łasa i Michał Działowski, współzałożyciele Fundacji Ludzki Świat, wyruszyli do Laos, aby uczyć języka angielskiego w tamtejszych domach dziecka. Nie jest to pierwsza wyprawa wrocławskich studentów- rok temu byli oni w Mongolii.

Reklama

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, już w ramach fundacji wrocławscy studenci zbierali fundusze na wyprawę „Laos 2011”. Pomocy szukali wśród firm, osób prywatnych i urzędów miast, z których pochodzą.

 

- Bardzo pomogło nam Starostwo Powiatowe w Świdnicy, które sfinansowało zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z sierocińca – mówi Michał Działowski. Jednak wyprawa do Laosu to tylko jeden z aspektów, jakimi zajęli się twórcy fundacji. Drugim jest wynajęcie i opłacenie nauczyciela, który w Mongolii będzie regularnie przychodził do odwiedzonego w zeszłym roku sierocińca i kontynuował naukę języka angielskiego.

 

- To bardzo ważne, żeby nasza praca nie poszła na marne. Dzieci szybko się uczą, a nauka sprawiała im wielką radość – tłumaczy Działowski.

 

 

Na tym nie koniec planów, bo już od października we Wrocławiu i Świdnicy ruszają korepetycje dla dzieci na szeroką skalę. Korepetytorów Fundacja poszukuje wśród studentów i maturzystów oraz każdego, kto czuje się pewnie w danym przedmiocie szkolnym. Z pomocy będą mogły skorzystać dzieci z domów dziecka, a także rodzin z trudną sytuacją finansową. Chętni proszeni są o kontakt z fundacją.

 

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywy wrocławskich studentów, mogą to zrobić wpłacając min. 35zł na konto fundacji, a w zamian otrzymają kartkę pocztową z Laosu i zdjęcie wychowanków sierocińca, w ramach podziękowania. Szczegóły można znaleźć na stronie www.ludzkiswiat.pl. Pełna relacja z Laosu wraz z bogatą galerią dostępna jest na blogu fundacji www.ludzkiswiat.blogspot.com.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~AntyStudent 2011-08-28
  07:43:31

  0 0

  Ciekawe, czego te dzieci mogą się nauczyć od studenckiego ścierwa z Polski? Chlania na umór i obrzygiwania się nawzajem?

 • ~WSBowiec 2011-08-29
  01:08:08

  0 0

  Wybieram sie na WSB, wyczytalem juz o profitach w postaci wirtualnego dziekanatu, indeksu itd. Jak to wyglada w praktyce? To taki USOS? Jak ktos mial stycznosc to prosze o komentarz;)

 • ~Uniwesyteciarz 2011-08-29
  12:53:12

  0 0

  no brawo Biuro Marketingu WSB - tylko trochę dyskrecji nie zaszkodzi :-)))) Żałosny wpis.

 • ~Fundacja Ludzki Świa 2011-10-01
  23:55:38

  0 0

  Szanowny Panie o nicku: "Antystudent". Nasi wolontariusze są przeszkoleni oraz posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie potrzebne do nauki języka angielskiego na przykład w Laosie. Są to też osoby posiadające plany oraz marzenia, które realizują przy pomocy Fundacji Ludzki Świat. Tym samym dalece odbiegają od postawy studentów określanych przez Pana. Zachęcamy do lektury bloga fundacji , gdzie może Pan na bieżąco przeczytać o pracy naszych wolontariuszy w Laosie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na które polskie owoce czekasz najbardziej?Oddanych głosów: 2431