Edukacja i nauka
Sukces młodych badaczy z Politechniki
W programie wystartowało 1027 osób, zarówno ubiegających się o stypendium po raz pierwszy, jak i finalistów z ubiegłego roku przedłużających stypendium. Zwycięzcy otrzymają roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł do wykorzystania na dowolny cel.
Zobacz także
Głównym kryterium oceny kandydatów jest udokumentowany publikacjami dorobek naukowy. Najwyżej oceniane są osoby mogące wykazać się pracami aplikacyjnymi i twórczymi, formułującymi hipotezę badawczą oraz rozwijające teorie lub odwołujące się do nich. Pod uwagę brany jest także zasięg publikacji i ranga czasopism. W szczególności cenione są publikacje w pismach międzynarodowych oraz powszechnie uznawanych za wiodące w danej dziedzinie nauki.
Recenzenci uwzględniają również plany badawcze, aktualność tematyki, znaczenie badań dla postępu nauki w danej dziedzinie, stopień zaawansowania badań oraz odpowiednie przygotowanie warsztatowe kandydata, jego inwencję twórczą i samodzielność badawczą.
Laureaci z Politechniki Wrocławskiej to:
· dr inż. Piotr Harnatkiewicz (przedłużenie stypendium) z Wydziału Mechanicznego, otrzymał stypendium za prace w dziedzinie budowli i eksploatacji maszyn. Ma 29 lat, specjalizuje się w badaniach wytrzymałościowych oraz analizie problemu nośności konstrukcji zespolonych.
· mgr inż. Dominik Jurków z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, otrzymał stypendium za prace w dziedzinie elektroniki. Ma 26 lat. Zajmuje się technologią grubowarstwową i niskotemperaturowej ceramiki współwypalanej oraz modelowaniem i projektowaniem czujników i układów elektronicznych.
· dr inż. Karol Malecha (przedłużenie stypendium) z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, otrzymał stypendium za prace w dziedzinie elektroniki. Ma 29 lat, prowadzi badania mające na celu opracowanie nowatorskiej technologii wytwarzania układów mikroprzepływowych typu μTAS (ang. Micro Total Analysis System) oraz Lab-on-chip (laboratorium na chipie) przy zastosowaniu techniki niskotemperaturowej ceramiki współwypalanej.
· dr inż. Katarzyna Roszak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, otrzymała stypendium za prace w dziedzinie fizyki. Ma 31 lat, jej specjalnością jest dekoherencją kropek kwantowych (dekoherencja kwantowa, to proces opisujący oddziaływanie obiektu kwantowego z otoczeniem).
· dr inż. Dorota Szczęsna z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, otrzymała stypendium za prace w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej. Ma 31 lat, w swojej pracy naukowej skupia się na problemie nieinwazyjnego pomiaru i oceny ilościowej filmu łzowego.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert