Sukces wrocławskiej studentki podczas mistrzostw Polski w slalomie narciarskim w Zakopanem

2018-03-07, Autor: prochu

Iwona Kohut z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego zwyciężyła w finale slalomu narciarskiego Akademickich Mistrzostw Polski w Zakopanem. Dla wrocławskiej studentki to drugi medal tegorocznych AMP - wcześniej zdobyła srebro w slalomie gigancie.

W kwalifkacjach w slalomie wystartowało 375 uczestników - 156 zawodniczek oraz 219 zawodników - którzy walczyli o sto miejsc w finałach (po 50 wśród mężczyzn i kobiet). Wśród pań na podium za Kohut uplasowały się Magdalena Niewiadoma (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i Zuzanna Czapska (Politechnika Warszawska), natomiast w rywalizacji mężczyzn wygrał Dominik Białobrzycki (AWF Katowice), wyprzedzając Jakuba Tabaszewskiego (AWF Katowice) i Adama Sobotę (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Dodajmy, że Iwona Kohut okazała się najlepsza także w eliminacjach, które odbywały się we wtorek.

WROCŁAWSKIE STUDENTKI Z MEDALAMI NA AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI W SLALOMIE GIGANCIE

- Cieszę się, że w zawodach kolejny raz wystartowało tak wielu zawodników, którzy na dobrze przygotowanych trasach pokazali naprawdę wysoki poziom. To były bardzo udane Akademickie Mistrzostwa Polski - ocenia zawody Dariusz Piekut, wiceprezes AZS Warszawa, organizatora narciarskich AMP.

Przypomnijmy, że oprócz Kohut medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyła także Wiktoria Gubiec z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodniczka w slalomie gigancie zajęła trzecie miejsce i była jedną z faworytek do zwycięstwa w slalomie narciarskim, ale w eliminacjch odnotowała niegroźny upadek. Choć dotarła do mety, to strata blisko 21 sekund do liderki pozwoliła jej na zajęcie dopiero 55. miejsca.