Sukcesy wrocławskich pływaków na AMP, Alicja Tchórz najlepszą zawodniczką

2018-04-26, Autor: prochu

Wrocławscy studenci wywalczyli dziesięć medali na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. Jedną z wyróżniających się zawodniczek była Alicja Tchórz, reprezentująca barwy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która otrzymała tytuł najlepszej pływaczki zawodów.

W klasyfikacji generalnej zawodów - zarówno męskiej, jak i żeńskiej - wygrał katowicki AWF, wyprzedzając krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą. Na trzecim miejscu wśród kobiet uplasowała się Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a wśród mężczyzn Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Alicja Tchórz, która zdobyła dwa złote medale, po swoim pierwszym występie, na 50 metrów stylem grzbietowym, nie była zadowolona z wyniku. - Oczywiście ze złotego medalu się cieszę, ale liczyłam, że popłynę szybciej. Być może dlatego, że na tym dystansie mam mocno wyśrubowany rekord życiowy i gorsze rezultaty wydają mi się słabe - mówiła studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która wygrała klasyfikację na najlepszą zawodniczkę mistrzostw. Tchórz wyprzedziła inną wrocławiankę - zawodniczkę AWF-u Wrocław Dominikę Sztanderę, która zdobyła trzy krążki - dwa złote i jeden brązowy.

Mistrzostwa w pływaniu są po lekkoatletyce drugimi pod względem liczebności zawodników AMP. Impreza zorganizowana przez AZS Poznań odbyła się na nowoczesnej pływalni na Termach Maltańskich w Poznaniu.