Świetna inauguracja Śląska! Wrocławianie nie dali szans HydroTruckowi [ZDJĘCIA]

2019-09-27, Autor: prochu

Kapitalna inauguracja koszykarzy Śląska! Podopieczni Andrzeja Adamka pewnie pokonali w pierwszym meczu sezonu HydroTruck Radom 111:95. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u był Devoe Joseph, który rzucił 18 punktów.

Pierwsze punkty w nowym sezonie Energa Basket Ligi padły z linii rzutów wolnych, a ich autorem był Mathieu Wojciechowski. Śląsk dzięki późniejszej akcji wykończonej przez Aleksandra Dziewę prowadził nawet 9:2. Bardzo aktywny był też Kamil Łączyński i mimo niezłej gry Artura Mielczarka, to wrocławianie zachowywali przewagę. Po 10 minutach było 28:20. W drugiej kwarcie gospodarze mogli liczyć na Mathieu Wojciechowskiego, a dzięki indywidualnej akcji Torina Dorna odskoczyli na 12 punktów. Trójkami odpowiadali na to Obie Trotter oraz Rod Camphor, ale pomagało to tylko na chwilę. Zespół trenera Andrzeja Adamka wykorzystywał straty przeciwników i po pierwszej połowie wygrywał 59:47.

Od początku trzeciej kwarty wrocławianie wykorzystywali rzuty wolne, a ich prowadzenie błyskawicznie wzrosło do 19 punktów. HydroTruck w tej części spotkania nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z gospodarzami, a po punktach Kamila Łączyńskiego miejscowi prowadzili nawet 76:52. Kolejna akcja wykończona przez Torina Dorna sprawiła, że po 30 minutach WKS miał 22 punkty przewagi. Ostatnia część meczu niewiele zmieniła, ponieważ ekipa z Radomia nie potrafiła znaleźć sposobu na świetną tego dnia ofensywę rywali. Setny punkt dla gospodarzy zdobył Aleksander Dziewa i zwycięstwo nie było już zagrożone. Ostatecznie wrocławianie wygrali na inaugurację 111:95.

Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 111:95 (28:20, 31:27, 32:22, 20:26)
Śląsk: Joseph 18 (3), Dorn 17, Dziewa 16, Wojciechowski 15 (2), Łączyński 15 (2), Gabiński 12 (2), Chrabascz 10 (1), Custer 5 (1), Jodłowski 3, Żeleźniak 0, Musiał 0.
HydroTruck: Lindbom 22 (3), Trotter 21 (5), Mielczarek 13, Bogucki 12, Piechowicz 9 (3), Zegzuła 6 (1), Wall 5 (1), Odigie 4, Camphor 3, Lewandowski 0.