Świetny występ wrocławian na żeglarskich młodzieżowych MP! Pełna dominacja złotego medalisty

2017-08-15, Autor: prochu

W miniony weekend na jeziorze Siecino odbywały się mistrzostwa Polski do lat 11 w żeglarstwie na łódce klasy Optimist - najliczniejszej klasie dla dzieci na świecie. Na starcie stanęło 96 zawodników w kategorii chłopców ze wszystkich klubów żeglarskich w Polsce, a pierwsze miejsce zajął Jacek Kalinowski, reprezentant Żeglarza Wrocław.

Wrocławianin wygrał pierwsze siedem wyścigów, a w ostatnim był drugi, co pozwoliło mu wywalczyć 23 punkty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Wszyscy przyglądający się rywalizacji byli pod wielkim wrażeniem, bo Jacek Kalinowski pierwsze miejsce wywalczył w niesamowitym stylu - żaden sportowiec w historii tej imprezy aż tak nie zdominował zawodów.

Pozostali wrocławscy zawodnicy również wypadli bardzo dobrze. Jan Zamojski żeglujący drugi sezon na optymiście zajął 15. miejsce (bardzo mało brakowało do pierwszej dziesiątki). Rafał Balicki pozbierał się po słabszym początku i wywalczył 26. miejsce (czwarte wśród zawodników do lat 10). Z kolei Filip Nosol ostatniego dnia żeglował świetnie, co pozwoliło mu skoczyć na 33. lokatę (z 44.).

Występ zawodników UKS Żeglarz Wrocław można uznać za niezwykle udany. Żaden klub w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski nie może się pochwalić dwoma zawodnikami w pierwszej piętnastce.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0