Świetny występ żużlowców Betard Sparty podczas GP Polski w Warszawie [ZDJĘCIA]

2018-05-13, Autor: prochu

Dwójka zawodników Betard Sparty Wrocław - Tai Woffinden i Maciej Janowski - stanęła na najwyższych stopniach podium pierwszej odsłony tegorocznego cyklu Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po bardzo emocjonującej walce w finale najlepszy okazał się Woffinden, a tuż za nim przyjechał Janowski. W zawodach startował także Maksym Drabik.

Spartanie nie rozpoczęli najlepiej sobotnich zawodów, bo Janowski po trzech startach miał na swoim koncie 5 "oczek", a Woffinden cztery. Wrocławianie w decydujących momentach nie zawiedli i pewnie wjechali do półfinałów. W nich musieli jednak uznać wyższość swoich rywali - Polak przyjechał za Fredrikiem Lindgrenem, a Woffinden za Artiomem Łagutą.

W wielkim finale zaraz po starcie prowadził Artiom Łaguta, ale na wejściu w drugi łuk został wyprzedzony przed zawodników Betard Sparty - Woffinden pojechał po zewnętrznej, a Janowski przy krawężniku. Anglik przez pewien czas prowadził, ale na jednym z wirażów wpadł w koleinę, co wykorzystał Magic wysuwając się na czoło stawki. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo, bo chwilę później Tai odbił pierwszą lokatę i nie oddał jej już do końca biegu. W zawodach wystartował też Maksym Drabik, który był pierwszym rezerwowym i dwukrotnie wyjechał na tor - najpierw dojechał na metę ostatni, a w kolejnym starcie był drugi.

Młodzieżowiec zdecydowanie więcej okazji do startów miał dwa dni wcześniej, kiedy w Częstochowie odbywał się zaległy półfinał eliminacji Srebrnego Kasku. Niespodzianki nie było - Drabik wygrał wszystkie swoje biegi i wygrał całe zawody (15 punktów - 3,3,3,3,3). Tego samego dnia w niemieckim Landshut odbyły się kolejne zawody z cyklu Speedway Best Pairs. Andrzej Lebiediew zdobył w nich siedem punktów (2,3,1,0,1,0), Vaclav Milik 10 (3,1,3,1,2), a Damian Dróżdż nie wywalczył żadnego "oczka" (0,0,0,0,0).