Wiadomości

Sylwester na Rynku z „Imperium gwiazd”

2010-12-14, Autor: js, PAP
Ace Of Base, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Feel, Bajm, Justyna Steczkowska, i Zakopower. To tylko część gwiazd, z którymi wrocławska publiczność przywita Nowy Rok podczas sylwestrowego koncertu „Imperium gwiazd” na Rynku naszego miasta.

Reklama

W tym roku wielkie sylwestrowe imprezy zagoszczą zaledwie w dwóch miastach - Warszawie i Wrocławiu. Nocne szaleństwo w stolicy Dolnego Śląska transmitowane będzie na cały kraj przez TVP2.

- Chętnie powalczymy o oglądalność i zobaczymy, która z imprez będzie cieszyła się większym zainteresowaniem widzów - mówi prezydent Rafał Dutkiewicz.


Od godziny 20.00 do 1.30 w nocy na scenie pojawią się polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki rozrywkowej, m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak czy bardzo popularny w latach 90. zespół Ace Of Base. - To będzie bardzo długi koncert z wieloma niespodziankami, ale na tym etapie nie chcemy ich uprzedzać - dodaje Dutkiewicz.


Huczne przywitanie Nowego Roku jest wspólną inicjatywą władz Wrocławia i TVP2. Budżet całego wydarzenia wynosi ok. 4,5 mln złotych, z czego miasto pokryje 1/3 tej sumy.


Na tak dużej imprezie masowej ważna jest nie tylko dobra zabawa, ale i bezpieczeństwo. Z tego względu wprowadzone zostaną zmiany w ruchu w okolicach centrum. Wszystkim, którzy planują spędzić ten wieczór na wrocławskim Rynku radzimy zapoznać się z szczegółowymi mapkami organizacji koncertu.


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2010-12-14
  18:30:55

  0 0

  O! I taki schemat mi się podoba! Szczególnie wg legendy strzałki "wejście na teren imprezy" w kierunku Szajnochy. Do autora: te strzałki to są dla mieszkańców okolic Rynku czy może jest to sugestia do przejścia na inną imprezę dla wtajemniczonych?

 • ~ 2010-12-14
  19:30:56

  0 0

  nie wszystkie wejścia z ulic sąsiadujących z rynkiem będą dostępne dla imprezowiczów. strzałki na żółtym tle wskazują wyjścia ewakuacyjne, czyli te którymi można opuścić teren imprezy, natomiast cienkie czerwone strzałki pokazują którędy na rynek będzie można wejść.

 • ~ 2010-12-14
  20:26:26

  0 0

  KUŹNICZĄ do RYNKU cha cha dobre:))))od 12 grudnia ta ul: jest wyłączona z ruchu.Od Grodzkiej do Rynku została zagrodzona i już rozkopana .FAKT chodnik jest ale szerokości około 1m.Dobrej zabawy:))) miejmy nadzieję że przy nowych piosenkach .

 • ~Lasart 2010-12-15
  10:57:54

  0 0

  A ja mam pytanie. Jak zareaguje policja jak któryś z mieszkańców rynku zadzwoni i zgłosi zakłócenie ciszy nocnej?

 • ~ 2010-12-15
  13:26:37

  0 0

  "pomocny" przeanalizuj mapę jeszcze raz: cienkie czerwone strzałki jak piszesz "pokazują którędy na rynek będzie można wejść".
  To dojdź na Rynek zgodnie ze strzałkami będąc już na Placu Solnym idąc od ulicy Kiełbaśniczej i od Ofiar Oświęcimskich - masz wtedy u mnie 50 litrową beczkę piwa. Chyba, że jest jakiś inny Rynek, o którym nie wiem w kierunku drogi ewakuacyjnej do Szajnochy;)

 • ~ 2010-12-20
  14:57:18

  0 0

  mapki przygotowywal urzad miasta... z ratusza sasiednie ulice wygladaja zgoła inaczej :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.