Szczęśliwa trzynastka Śląska [RELACJA, ZDJĘCIA]

2016-12-12, Autor: prochu

Śląsk Wrocław podtrzymał zwycięską serię - w niedzielę pewnie rozprawił się przed własną publicznością z Sokołem Marbo Międzychód. Dzięki wygranej 82:69 wrocławianie pozostają na pozycji lidera grupy D drugiej ligi.

Koszykarze Sokoła od samego początku postawili wrocławianom ciężkie warunki. Grający trener Marcin Chodkiewicz udzielał wskazówek na parkiecie i sam trafiał seriami do kosza, a jego zawodnicy dobrze bronili. W pojedynek strzelecki ze szkoleniowcem gości wdał się Jakub Musiał, który w pierwszej kwarcie rzucił dziewięć z trzynastu punktów całej drużyny i tylko dzięki niemu Śląsk przegrywał po pierwszej kwarcie zaledwie 13:17.

W drugiej kwarcie wrocławianie skorygowali grę obronną, a Jakub Musiał kontynuował strzelecką serię. Ponadto w zdobywanie punktów włączyli się Wojciech Jakubiak oraz Sebastian Bożenko i Śląsk przejął inicjatywę. Goście odpowiadali rzutami Łukasza Kwiatkowskiego i trójkami Marcina Chodkiewicza, ale było to za mało - do przerwy WKS prowadził już ośmioma "oczkami".

Po zmianie stron Śląsk kontynuował dobrą grę - po wsadzie Aleksandra Dziewy i trójce Wojciecha Jakubiaka prowadził już pięnastoma punktami i wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Jednak wówczas delikatne rozprężenie w szeregach wrocławian wykorzystali goście, którzy w niespełna trzy minuty zdobyli trzynaście punktów i wrócili do gry. Końcówka kwarty należała do WKS-u. Zawodnicy Dominika Tomczyka złapali wiatr w żagle i raz jeszcze odskoczyli rywalom, tym razem już na dwadzieścia pięć "oczek" i nie pozwolili już sobie wyrwać zwycięstwa. Co prawda w ostatnich minutach koszykarze Sokoła postraszyli wrocławian trafiając trzy rzuty z dystansu z rzędu, ale zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Było to przedostatnie starcie Śląska w tym roku. Za tydzień podopieczni Dominika TomczykaJacka Krzykały zmierzą się na wyjeździe z Rawią Rawicz, a potem czeka ich kilka dni świątecznego odpoczynku. Pierwszym meczem w nowym roku będzie starcie z MKS-em Otmuchów, które odbędzie się 6 stycznia.

Śląsk Wrocław - Sokół Marbo Międzychód 82:69 (13:17, 28:16, 20:13, 21:23)
Śląsk: Musiał 25 (2), Bożenko 19 (2), Jakubiak 13 (3), Ratajczak 8, Dziewa 7, Wysocki 6, Żeleźniak 4, Krakowczyk 0, Bortliczek 0, Sasik 0.
Sokół: M.Chodkiewicz 23 (2), Kwiatkowski 18, Kalinowski 12 (4), Nowak 8, Bielecki 3, A.Chodkiewicz 3 (1), Adamski 2, Smarzy 0, Zawadzki 0, Wejman 0.