Szybki mecz w Pile. PTPS pewnie pokonuje Impelki [RELACJA]

2018-01-22, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z wyżej notowanym Enea PTPS-em. Podopieczne Marka Solarewicza przegrały szósty mecz ligowy z rzędu i bardzo skomplikowały swoją sytuację w tabeli.

Po wyrównanym początku w pierwszej partii (7:6), gospodynie odnotowały kilka serii punktowych, budując sporą przewagę - najpierw sześć "oczek" (12:6), potem dziesięć (18:8) i w końcu czternaście (23:9). Ostatecznie stanęło właśnie na czternastu punktach różnicy - 25:11. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w drugim secie, choć w nim podopieczne Marka Solarewicza zawiesiły poprzeczkę nieco wyżej. Choć na początku miejscowe prowadziły już 12:4 i 14:6, Impelki zdołały jeszcze nawiązać walkę. W końcówce wrocławianki zmniejszyły prowadzenie rywalek do jednego punktu (22:21), ale końcówka należała do siatkarek PTPS-u. Pilanki wygrały trzy wymiany z rzędu i zapewniły sobie zwycięstwo w kolejnej partii.

W trzecim secie to Impel nadawał ton rywalizacji, bardzo długo prowadząc. W połowie partii wrocławianki nie potrafiły zatrzymać rywalek w pięciu kolejnych wymianach, dzięki czemu te zbudowały kilkupunktową przewagę - od 14:13 dla Impelu do 18:14 dla PTPS-u. Faworyzowane gospodynie nie zmarnowały takiej okazji i pewnie wygrały trzeciego seta, zapewniając sobie meczowe zwycięstwo.

Sytuacja Impelu robi się coraz trudniejsza. Podopieczne Marka Solarewicza przegrały szósty mecz w Lidze Siatkówki Kobiet z rzędu i zajmują dwunastą lokatę w tabeli z dwunastoma punktami, a taki sam dorobek mają znajdujący się w strefie spadkowej Budowlani Toruń. Wrocławianki obecnie są w strefie barażowej, a do bezpiecznego miejsca tracą już trzy punkty. Kluczowy może okazać się przyszłotygodniowy mecz z sąsiadem w tabeli - Pałacem Bydgoszcz, który odbędzie się 27 stycznia w Jelczu-Laskowicach.

Enea PTPS Piła - Impel Wrocław 3:0 (25:11, 25:21, 25:18)