Wrocław sprzed lat

Tak wyglądał wrocławski dworzec autobusowy, zanim powstała Wroclavia

2023-01-22, Autor: r

Oj, zdecydowanie nie była to wizytówka Wrocławia. Pamiętacie, jak jeszcze zaledwie osiem lat temu wyglądał wrocławski dworzec autobusowy?

Reklama

Zobacz zdjęcia dworca autobusowego we Wrocławiu sprzed rozbiórki [KLIKNIJ]

Bilety pasażerowie kupowali u kierowców, bo wejście do hali dworcowej bez zatkanego nosa było nie lada wyzwaniem. Poczekalnia była koczowiskiem bezdomnych, nad głowami latały gołębie, wszędzie unosił się zapach knyszy, a w płatnej toalecie trzeba było dodatkowo zapłacić za papier toaletowy. A wokół budynku? Brud, dzika toaleta, góry śmieci. Ci, którzy przyjeżdżali wtedy do Wrocławia autobusami zastanawiali się, czy na pewno wysiedli w centrum dużego, europejskiego miasta w XXI wieku.

Zobacz zdjęcia dworca autobusowego we Wrocławiu sprzed rozbiórki [KLIKNIJ]

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu fotopolska.eu

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Maciek_Breslau 2023-01-22
  10:42:14

  13 10

  Wtedy przynajmniej był prawdziwy dworzec. Teraz jest kurnik po ziemią paskudnego molocha zaburzającego układ urbanistyczny i architektoniczny miasta. To, że Wrocław pozbył się dworca autobusowego to był skandal z czasów Dutkiewicza.

 • ~Shopher 2023-03-29
  13:19:06

  5 1

  Nie był piękny, owszem. Ale TO BYŁ dworzec autobusowy z zadaszonymi peronami i stanowiskami. Chcę tylko przypomnieć, że Magistrat chciał wyrzucić dworzec w okolice tego owiniętego papierem toaletowym stadionu. Jednak nie ma to jak nasza "piękna" zaczadzona spalinami wizytówka dla kilku autokarów w podziemiach galerii. Zaś "plebs" dojeżdżający/odjeżdżający z ościennych gmin i powiatów niech sobie moknie przy prawdziwej wizytówce Wrocławia: Dawida. Brawo Magistrat, brawo architekt miejski!

 • ~almac 2023-10-10
  20:54:57

  0 0

  Był o wiele bardziej funkcjonalny + wszystkie miejskie (nocne) linie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy eksponowanie krzyży i modlitwy podczas miejskich uroczystości powinny być zakazane?Oddanych głosów: 2142