TBL: Śląsk ograł Siarkę Tarnobrzeg

2012-04-12, Autor: Piotr Kolisko
Koszykarze Śląska odnieśli kolejne zwycięstwo w drugim etapie rozgrywek Tauron Basket Ligi. W minioną środę koszykarze WKS-u uporali się z SIarka Jezioro Tarnobrzeg 90:80.

Wrocławski Śląsk pewnie kroczy do fazy play-off rozgrywek Tauron Basket Ligi. W minionej kolejce zawodnicy Miodraga Rajkovicia po pełnym dramaturgii spotkaniu pokonali na własnym parkiecie Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 90:80.

Tym samym koszykarze z Wrocławia do czterech passę kolejnych spotkań bez porażki. Pierwsza połowa środowego meczu nie zwiastowała emocji a gracze WKS-u prowadzili pewnie 56:31.

Kolejne doskonałe zawody rozgrywał Paul Graham, który w całym spotkaniu uzbierał 27 "oczek" i wielokrotnie uruchamiał dobrymi podaniami swoich kolegów w ofensywie.

Już po raz kolejny drugim z filarów Śląska był Aleksandar Mladenović, który do 26 zdobytych punktów dołożył 12 zbiórek. Obraz spotkania uległ zmianie w drugiej połowie kiedy to do pościgu za Śląskiem ruszyli gracze Siarki.

Prowadzeni przez duet Miller-Doaks gracze gości wygrali kolejną odsłonę 26:18 a pozornie wygrane spotkanie stało się dla Śląska meczem pełnym walki.

Ostatnia odsłona i solidna postawa wrocławskich liderów sprawiła, iż zespół Miodraga Rajkovicia "dowiózł" do ostatniego gwizdka sędziego kolejne zwycięstwo. tak o postawie swoich koszykarzy mówił po spotkaniu szkoleniowiec Śląska:

– Zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze, z odpowiednią energią i koncentracją, co jest dla mnie absolutnym priorytetem na każde spotkanie. Druga połowa nie wyszła nam tak jak tego chcieliśmy, ale to było nie do uniknięcia. Chciałem dać odpocząć naszym liderom i wyeksponować innych zawodników. Gdy po okresie odpoczynku Robert Skibniewski wrócił do gry, zdarzyło mu się popełniać błędy, straty itd. Takie są koszty zmian, ale jeśli myślimy o play-off, musimy być gotowi, by je ponosić. Nie sądzę byśmy mieli problem z grą w trzeciej kwarcie. W poprzednim meczu zagraliśmy świetnie tę część gry, także był to raczej kwestia jednego meczu, a nie coś bardziej ogólnego. Ważne, że nasi liderzy - Skibniewski, Aleksandar Mladenović i Paul Graham wykonali dziś dobrą pracę w kluczowych momentach i to dało nam zwycięstwo – skomentował trener wrocławskiego zespołu

Śląsk Wrocław - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 90:80 (24:18, 32:13, 18:26, 16:23)

Śląsk: Paul Graham 27, Aleksandar Mladenovic 23, Paweł Buczak 14, Robert Skibniewski 8, Piotr Niedźwiedzki 6, Bartosz Bochno 6, Slavisa Bogavac 4, Bartosz Diduszko 2, Kacper Sęk 0, Jan Grzeliński 0

Siarka: Nicchaeus Doaks 24, Josh Miller 15, J.T. Tiller 14, Marek Piechowicz 10, Przemysław Karnowski 8, Piotr Pyszniak 5, Dariusz Wyka 4

Ostatnie spotkanie drugiego etapu  Tauron Basket Ligi Śląsk rozegra już w najbliższą sobotę. Przeciwnikami Śląska będą koszykarze ŁKS-u Łódź a początek meczu we wrocławskiej Orbicie zaplanowano na godzinę 19.00.