TBL: Slavisa Bogavac show. Śląsk wygrywa w Poznaniu

2011-11-27, Autor: Piotr Kolisko
Doskonały występ Slavisy Bogavaca przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa Ślaska Wrocław. Gracze trenera Rajkovicia po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyli granicę stu zodbytych punktów wygrywając z PBG Poznań 106:101.

106 punktów zdobytych na parkiecie rywala to ofensywna eksplozja. Tyle też punków zdobyli w wyjazdowym spotkaniu zawodnicy koszykarskiego Śląska. Wynik 106:101 jest wyczynem ofensywnym, a 37 punktów Slavisy Bogavaca pozwala myśleć, iż dyspozycja wrocławskiego gracza wraca do normy.

Wrocławianie przez trzy kwarty spotkania w Poznaniu nadawali ton grze, jednak przegrana w czwartej odsłonie spotkania spowodowała, że o wyniku rywalizacji musiała zadecydować dogrywka. Na przestrzeni całego meczu doskonałe zawody rozegrał Bogavac, który zanotował na swoim koncie świetną 76% skuteczność rzutów.

Znowu "duże minuty" na parkiecie spędził Robert Skibniewski, który otarł się o double-double zdobywając 12 punków i rozdając 9 kończących podań, spędzając na parkiecie aż 41 minut.

Wrocławianie w meczu z PBG nie potrafili znaleźć lekarstwa na dobrze dysponowanych Micicia i Kuliga, który razem zdobyli 48 punktów. Gracze trenera Rajkovicia wygrywając w Poznaniu, podtrzymali passę zwycięstw na parkietach rywali. Śląsk dzięki zwycięstwu z PBG przesunął się na piąte miejsce w ligowej tabeli i obecnie legitymuje się dorobkiem 6 zwycięstw i 6 porażek.

Sumarycznie dobra gra Bogavaca zbiegła się z kolejnymi meczami Mladenovicia i Skibniewskiego, którzy już przyzwyczaili wrocławskich kibiców do dorobków oscylujących w granicach podwójnych wyników w kategoriach punktów i kolejno: zbiórek i asyst.
Dodając do tego kolejne przebudzenie Vairogsa mamy do czynienia ze Śląskiem nieobliczalnym, drużyną o wielu obliczach i długiej ławce rezerwowych. Dobrą grę Bogavaca w sobotnim spotkaniu komplementował po meczy pierwszy rozgrywający Śląska, Robert Skibniewski:

- Takiego Slavisę wszyscy pamiętamy jeszcze z okresu przygotowawczego i spotkań kontrolnych. Miał dołek, ale to zdarza się każdemu. Mam nadzieję, że od tej pory będzie grać już tylko tak jak dziś. Naprawdę potrzebujemy jego punktów. Dziś zagrał znakomicie i dlatego wygraliśmy.

W ostatnim meczu serii wyjazdowej wrocławianie zmierzą się 12 grudnia z drużyną Zastalu Zielona Góra, która w minionej kolejce musiała uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg. Będzie to doskonała okazja do rewanżu za jednopunktową porażkę w meczu inaugurującym rozegranym w hali Orbita.

PBG Basket Poznań - Śląsk Wrocław101:106  (24:28, 18:23, 19:21, 24:13, d: 16:21)

PBG Basket: Micić 25, Kulig 23, Comagić 18, Nikolić 12, Smorawiński 7, Sulowski 7, Bartosz 5, Parzeński 4, Milczyński 0

Śląsk: Bogavac 37, Vairogs 17, Mladenović 15, Skibniewski 12, Graham 10, Calhoun 9, Niedźwiedzki 5, Diduszko 1, Koelner 0, Buczak 0