Tu jest Wrocław

Te pomniki przyrody, to duma Wrocławia. Zobacz jakie są piękne!

2023-09-17, Autor: JJ

Wiecie, że we Wrocławiu jest aż 111 pomników przyrody? Zdecydowana większość to drzewa. Zobaczcie niektóre z nich w naszej galerii.

Reklama

POMNIKI PRZYRODY WE WROCŁAWIU - KLIKNIJ I ZOBACZ

O tym, czy dany okaz przyrody będzie uznany za pomnik nie decyduje tylko jego wiek. Pomnikim może zostać wszystko, co w ocenie ekspertów ma szczególną wartość przyrodniczą, naukową, kulturową, historyczną lub krajobrazową oraz odznacza się indywidualnymi cechami, które wyróżnia je wśród innych tworów. W całej Polsce mamy ponad 36 tysięcy pomników przyrody, na Dolnym Śląsku - ponad 2,5 tysiąca, a w samym Wrocławiu - 111.

POMNIKI PRZYRODY WE WROCŁAWIU - KLIKNIJ I ZOBACZ

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~mdj11 2023-09-17
  19:54:17

  0 1

  Witam.
  Mam wątpliwość dotyczącą zdjęcia nr 3 pokazującego - rzekomo - dąb Jana Stańki. Wg mnie nie jest to zdjęcie dębu Stańki i nawet nie jest to dąb, gdyż na zdjęciu ma drzewo ma gładką i popielatą korę.
  Proszę czytelników o weryfikację mojego zdania.

 • ~wwran 2023-09-18
  21:29:37

  0 0

  Masz rację. To jest buk a nie dąb. Widać to też po liściach w prawym dolnym rogu zdjęcia. Podobnie ostatnie zdjęcia to nie bluszcz pospolity tylko winobluszcz trójklapowy. Wybarwia się jesienią i gubi liście a bluszcz pospolity nie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Najlepszy kandydat na senatora z okręgów wrocławskich to:


Oddanych głosów: 1827