Kultura
Teatr Współczesny znów otwarty dla publiczności. Co w repertuarze?
W lutym we Wrocławskim Teatrze Współczesnym wystawione zostaną dwa spektakle – „Miejski ptasiarz” i „Garbus”. Trwają próby do trzech przedstawień, w tym „Rzeźni numer 5” i „Kongresu Futurologicznego”.
Kasa biletowa Wrocławskiego Teatru Współczesnego będzie czynna od wtorku do piątku, w godzinach od 16 o 19, a w pozostałe dni – na dwie godziny przed spektaklem. Bilety można też kupować za pośrednictwem internetu.
W pierwszej kolejności w tej instytucji kultury będzie można zobaczyć „Miejskiego ptasiarza”. Przedstawienie wyreżyserowała Weronika Szczawińska, laureatki Paszportu Polityki za 2020 rok w kategorii „Teatr”. Twórcy przedsięwzięcia uznali, że ponowne przemyślenie miejsca człowieka w ekosystemie jest najważniejszym wyzwaniem stojącym przed społeczeństwem, a więc także przed artystami. Spektakl powstał na podstawie książki Davida Lindo. Przedstawienie będzie można zobaczyć 18 i 19 lutego o godz. 19 oraz 20.02 o 18.
Z kolei 26 i 27 (o 19) oraz 28 lutego (o 18) wystawiony zostanie „Garbus”. – Garb jest absurdem, ale jeszcze bardziej absurdalne jest to, jak ludzie się względem niego zachowują. Podejrzewam, że cała reszta będzie się z tej sytuacji śmiała – aktorka Maria Kania i reżyser Marek Fiedor opowiadają o spektaklu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Po raz dziesiąty na polskiej scenie wystawiony został zagadkowy dramat Sławomira Mrożka o rozpadzie więzi między ludźmi i świata wokół nich. Bilety, w cenie 30 i 40 zł, można kupować tutaj.
Nadchodzące premiery
Trwają próby do trzech nowych spektakli Wrocławskiego Teatru Współczesnego, które po otwarciu instytucji kultury będą miały swoje premiery na Dużej Scenie WTW. Jednym z nich jest „Tirzy” na podstawie powieści Arnona Grunberga i w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Pierwotnie premiera planowana była na kwiecień, ale niewykluczone, że zostanie przyśpieszona. Kolejne przedstawienie to „Rzeźnia numer 5”na podstawie powieści Kurta Vonneguta – „łączącej w sobie opis autentycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej z elementami absurdu, satyry i science fiction w adaptacji Michała Kmiecika, w reżyserii Marcina Libera”. Premiera zaplanowana jest na koniec marca 2021. Trwają także próby do „Kongresu futurologicznego” na podstawie Stanisława Lema w adaptacji Agnieszki Jakimiak i Mateusza Atmana, w reżyserii Agnieszki Jakimiak. Spektakl realizowany jest w koprodukcji z Teatrem Współczesnym ze Szczecina. Premiera szczecińska zaplanowana jest na marzec, a wrocławska na kwiecień.
Czy popierasz akcję otwierania gastronomii #otwieraMY?
Oddanych głosów: 6534
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Oto zastępca Mariana Paździocha. „Świat według Kiepskich” ma wrócić wiosną
147724 -
Twórca ”Świata według Kiepskich”: „Serial powinien być zakończony z honorem kilkanaście lat temu”
12906 -
Wrocław dla odmiany zagra nie Berlin, tylko Walię? Na Praczach kręcą film [ZDJĘCIA]
10621 -
Andrzej Grabowski o „Świecie według Kiepskich”: Absurdalna ironia i lusterko
9887 -
„Myślę, że ‘jebnięcie’ na stałe weszło do słowników wrocławian” [WYWIAD]
8584
Najczęściej komentowane
-
Konflikt o spuściznę po Bartoszewskim. Jaka przyszłość czeka zbiory Ossolineum?
5 -
Twórca ”Świata według Kiepskich”: „Serial powinien być zakończony z honorem kilkanaście lat temu”
4 -
Bezpłatne warsztaty w operze. Artyści pomogą osobom z powikłaniami po COVID-19
2 -
Stypendia prezydenta Wrocławia dla artystów. Można zgarnąć 2500 zł miesięcznie
1 -
Oto zastępca Mariana Paździocha. „Świat według Kiepskich” ma wrócić wiosną
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert