Wiadomości

Tęczowa flaga na ratuszu? Co zastępca Sutryka obiecał na proteście LGBT? [CAŁE WYSTĄPIENIE]

2020-08-11, Autor: bas / wideo: Karolina Stachera

Czy władze Wrocławia „zrobią coś” z jeżdżącymi po mieście furgonetkami fundacji Pro prawo do życia? Czy prezydent Jacek Sutryk zawiesi na wrocławskim ratuszu tęczową flagę? To pytania, na które podczas poniedziałkowego protestu środowisk LGBT musiał odpowiedzieć wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc.

Reklama

Wiceprezydent Lorenc brał udział zarówno w sobotnim spontanicznym proteście, jak i wydarzeniu "Solidarni z Margot", które zgodnie z przepisami zostało zarejestrowane na poniedziałek.

Choć początkowo prowadzący manifestację ogłaszali, że nie mają żadnego wsparcia ze strony władz miejskich, o głos poprosił obecny na manifestacji wiceprezydent, który zapewnił, że wspiera osoby LGBT w ich walce. – Tak samo, jak wy sprzeciwiam się bezmyślnej i bezduszniejszej przemocy wobec kolorowych i uśmiechniętych osób. Sprzeciwiam się nadużywaniu aparatu państwa i sprzeciwiam się temu wszystkiemu, przeciwko czemu wy dzisiaj tutaj protestujecie – zadeklarował.

Wiceprezydent nie miał jednak łatwego wystąpienia. Aktywiści dopytywali go, dlaczego miasto nic nie robi z jeżdżącymi po ulicach furgonetkami fundacji Pro prawo do życia. – One nam się bardzo nie podobają – mówiła jedna z prowadzących zgromadzenie. Zastępca Jacka Sutryka był też pytany, czy miasto przychyli się do petycji aktywistów LGBT i wywiesi na wrocławskim ratuszu tęczowe flagi.

Oto co odpowiedział i obiecał wiceprezydent:

Sebastian Lorenc jest jednym z czterech zastępców prezydenta Jacka Sutryka. Zanim został wiceprezydentem, w poprzedniej kadencji był radnym miejskim. W ostatnich wyborach samorządowych wywalczył mandat radnego z listy Koalicji Obywatelskiej, jednak obejmując stanowisko wiceprezydenta musiał się go zrzec.

Czy władze Wrocławia powinny się przychylić do petycji aktywistów LGBT i wywiesić na ratuszu tęczowe flagi?
Oddanych głosów: 6132

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 73

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~mdj11 2020-08-11
  18:18:17

  25 3

  Witam.
  Pragnę zapytać się, czy ja dobrze usłyszałem, że Szanowny Pan Sebastain Lorenc jest za zabronieniem prawa do życia, czy może za zabronieniem poruszania się legalnie po drogach polskich legalnego pojazdu?

 • ~wprxceo1265 2021-03-01
  13:16:28

  30 0

  "Odpowiedzialny" polityk, wiceprezydent Wrocławia o rezygnacji dr. Greniucha z szefowania oddziału IPN we Wrocławiu: Nie ma się z czego cieszyć. Zawiódł system, któremu powinniśmy ufać. Wydaje mi się, że osoby decydujące o nominacji pana Greniucha miały pełną świadomość jego brunatnej działalności i poglądów. Jeśli faktycznie tak było, to powinny ponieść poważne konsekwencje - mówi Sebastian Lorenc. Ciekawe, czy p. Lorenc - chyba uważa się działacza CBA&LGBTQ%RTV - który [takie mam wrażenie] chce 'przerobić' całe społeczeństwa na sodomitów - jest świadomy, że to co powiedział - odnosi się również do niego!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.