Wiadomości
Tomasz Siemoniak we Wrocławiu: „Z podziwem obserwuję prezydenta Sutryka”
W niedzielę Wrocław odwiedził jeden z kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak. – Z podziwem obserwuję, jak prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podchodzi do rozwiązywania konkretnych problemów – mówił Siemioniak.
Tomasz Siemoniak podkreślał, że nie kandydowałby na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, gdyby nie czuł, że nie ma poparcia na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu i rodzinnym Wałbrzychu. – Tu są ludzie, z którymi współpracuję od lat – podkreśla polityk.
Zobacz także
I dodaje, że spotkał się w niedzielę z samorządowcami. – Są oni solą ziemi dolnośląskiej i mają zaufanie do mnie jako do osoby, która była samorządowcem, przez lata zajmowała się samorządem i która wierzy to, że Platforma Obywatelska jest partią samorządu i samorząd powinien stać na pierwszym miejscu – wyjaśnia Siemoniak.
Kandydat na przewodniczącego PO spotkał się w niedzielny poranek z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem.
– Wierzę w to, co prezydent Sutryk powiedział jakiś czas temu, czyli że trwająca obecnie kadencja jest kadencją polityki społecznej. Z podziwem obserwuję, jak prezydent Wrocławia podchodzi do rozwiązywania konkretnych problemów – powiedział Siemoniak.
Politykowi bardzo zależy na tym, żeby samorządowcy, niezależnie od tego czy w wyborach mieli poparcie PO, byli członkami zespołu pracującego nad tym, żeby Polska lokalna miała się znacznie lepiej. – Problemy są ogromne: zdrowie, edukacja czy transport publiczny – wyliczył Siemoniak.
Polityk podkreślał, że Platforma Obywatelska jest szeroką partią centrum i nie dopuści do skrętu w lewo. Kandydat na przewodniczącego chce, żeby w PO było miejsce zarówno dla konserwatystów, jak i ludzi o lewicowej wrażliwości.
Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna ogłosił niedawno że po czterech latach trudnej pracy zostawia Platformę Obywatelską i udzielił poparcia Tomaszowi Siemoniakowi. Zdaniem Schetyny to najlepszy kandydat, który będzie liderem wielkiego projektu. Jak dodaje, Siemoniak to jego przyjaciel, z którym od lat robi politykę.
O fotel przewodniczącego PO, poza Siemoniakiem, ubiegają się: Bogdan Zdrojewski, Borys Budka i Joanna Mucha.
Pierwsza tura wyborów na szefa PO zaplanowana jest na 25 stycznia, ewentualna druga odbędzie się zaś 8 lutego.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Życzenia noworoczne na 2023 - gotowe do wysłania, naprawdę fajne życzenia na Nowy Rok
522144 -
Tak zmarł młody inżynier, którego martwego znaleziono w fosie we Wrocławiu. Są nowe infromacje
262203 -
Życzenia noworoczne 2023 - wyślij znajomym najlepsze życzenia noworoczne [31.12.2022 - 1.01.2023]
82516 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
67004 -
Życzenia noworoczne - bardzo fajne życzenia na rok 2023 - gotowe do wysłania [31.12.2022]
62898
Najczęściej komentowane
-
Wypadek na autostradzie A4. Zderzyły się trzy pojazdy
3 -
Wrocławski PiS jak kadra Michniewicza
3 -
Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast świata
3 -
Oto miejsca na Dolnym Śląsku lepsze do życia niż Wrocław. Oto oficjalny ranking TOP 20 gmin regionu
3 -
Bezpartyjni Samorządowcy coraz bliżej parlamentu
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert