Na sygnale

Tragedia w Aquaparku. Na basenie sportowym zmarł mężczyzna

2015-03-18, Autor: Tomek Matejuk
We wtorkowy wieczór na basenie sportowym we wrocławskim Aquaparku doszło do tragicznego zdarzenia. Uczący się tam pływać mężczyzna zasłabł w wodzie, a mimo błyskawicznej i trwającej 90 minut akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować.

Reklama

Do tragedii doszło we wtorek po godzinie 20 na basenie sportowym we wrocławskim Aquaparku. 24-letni mężczyzna uczył się tam pływać pod okiem instruktora. 

 

W pewnym momencie 24-latek zasłabł. Instruktorzy natychmiast wyciągnęli go z wody, a ratownicy rozpoczęli reanimację. Wezwano też pogotowie ratunkowe - karetka przyjechała po 10 minutach.

 

Trwająca niemal 1,5 godziny akcja ratunkowa, prowadzona przez zespół pogotowia i ratowników z Aquaparku, nie przyniosła niestety efektu i mężczyzna zmarł.

 

 

Przedstawiciele Aquaparku podkreślają, że w opinii zespołu pogotowia ratunkowego, działania zatrudnionych w obiekcie ratowników medycznych zostały przeprowadzone wzorowo. W Aquaparku pracuje ich więcej niż wymagają tego przepisy.

 

Pracownicy obiektu, którzy brali udział w akcji ratunkowej, zostaną objęci opieką psychologa.

 

Trwa ustalania przyczyn zgonu mężczyzny. Na miejscu pojawili się prokuratorzy, którzy przesłuchali świadków tragedii i zabezpieczyli nagrania z monitoringu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2015-03-18
  12:53:13

  0 0

  Dostał zawał i tyle

 • ~zdziwiona 2015-03-18
  16:45:29

  0 5

  zawał? 24-latek? wątpię... Wtedy prokuratura nie badałaby sprawy bo byłaby ona jasna, a tak sprawdzają czy nie doszło do zaniedbań ze strony ratowników (czy nie zostawili uczącego się samego, czy pomogli mu od razu czy czekali aż sam poradzi sobie)...

 • ~komentator 2015-03-18
  17:02:45

  3 0

  a Ty co taka zdziwiona ? To że miał 24 lata to nie oznacza że nie mógł dostać zawału ! Ty wiesz w ogóle co to jest zawał ? Na zatrzymanie krążenia mają wpływ różne czynniki wystarczy o tym poczytać .

 • ~tylko prawda 2015-03-18
  22:28:27

  3 0

  Na to, co dokładnie było przyczyną tej tragedii musimy poczekać, aż upoważnione do tego władze przeprowadzą sekcję, a także do zakończenia śledztwa. Nie będę się wymądrzać, bo nie wiem, kto jest do tego upoważniony, ani, jak te procedury wyglądają. Byłam jednak świadkiem akcji ratunkowej i widziałam, że wszystkie obecne tam osoby- zarówno ratownicy aquaparku, jak i pogotowie, zrobili wszystko, by pomóc temu chłopakowi. Z całego serca współczuje rodzinie....

 • ~Przepisz kod: 2015-03-20
  14:53:25

  0 1

  Nigdy nie pójdę do Aquaparku

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.