Wiadomości

Tragiczny stan ulicy Przyjaźni. Zamiast gruntownej przebudowy będzie powierzchowny remont

2013-04-10, Autor: Jarosław Garbacz
Dla zmotoryzowanych mieszkańców Krzyków mamy dwie wiadomości. Dobra jest taka, że ważna ulica tego rejonu Wrocławia doczeka się w końcu nawierzchni na miarę XXI wieku. Zła - ulica Przyjaźni nie będzie gruntownie przebudowana i poszerzona, a doczeka się jedynie kosmetycznego remontu, co nie poprawi komunikacji.

Reklama

O przymiarkach do przywrócenia ulicy Przyjaźni standardu na miarę naszych czasów głośno mówiło się od wielu lat. Urzędnicy zawsze podkreślali, że jezdnia i torowisko tramwajowe muszą doczekać się poszerzenia i gruntownej przebudowy, dlatego zwlekano z inwestycją, aby prace wykonać raz a dobrze - na wiele lat.

Ulica, która łączy Krzycką z aleją Karkonoską, od wielu lat przypomina szwajcarski ser. Pozapadana kostka brukowa, dziury, gigantyczne kałuże, do tego brak chodnika i niewiarygodnie zdezelowane torowisko tramwajowe. Przedstawiciele magistratu nie raz zapowiadali, że na generalną przebudowę na pewno znajdą się pieniądze.

Ale już wiadomo, że tak się nie stanie, bo choć w budżecie udało się wysupłać fundusze, to pozwolą one tylko na remont, który doprowadzi drogę do zadowalającego stanu używalności.

Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie rozpisała przetarg na "wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie jezdni oraz torowiska tramwajowego w ulicy Przyjaźni, wraz w opracowaniem projektów wykonawczych oraz pozyskaniem niezbędnych uzgodnień".

To oznacza, że droga będzie jedynie wyremontowana i nie doczekamy się jej poszerzenia.

– Fatalna informacja, od lat czekałem by droga była w końcu dwukierunkowa, a torowisko ułożone w obie strony, by mogło tu dojeżdżać więcej linii tramwajowych. Przecież w tym rejonie powstały olbrzymie osiedla mieszkaniowe, gdzie w ostatnich kilku latach wprowadziło się kilka tysięcy wrocławian. A nowych domów przybywa. Remont oznacza, że infrastruktura nie zwiększy swojej przepustowości, więc do stania w korkach trzeba będzie przywyknąć na kolejne długie lata – uważa wściekły Krzysztof Zielecki, mieszkający przy sąsiedniej ulicy Krzyckiej.

Urzędnicy zapewniają, że planowane prace poprawią komfort komunikacji w rejonie ulicy Przyjaźni, bo nową nawierzchnię droga zyska aż do mostu Klecińskiego, a wyremontowana będzie również znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie pętla tramwaju nr 17 na Klecinie.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze przed wakacjami i potrwa do końca roku.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~chrupek 2013-04-10
  14:37:19

  0 0

  ...metro.

 • ~chrupek 2013-04-10
  14:38:50

  0 0

  ...kolejka gondolowa nad Odrą.

 • ~emeryt 2013-04-10
  14:45:22

  0 1

  No jak nie była remontowana , jak była. Widać przecież typowe PRLowskie łaty asfaltowe.

 • ~x_X_x 2013-04-10
  16:55:14

  0 1

  Że niby co? To jest tragiczny stan? Zapraszam na ul. Wyszyńskiego, szczególnie w okolicach pizzerii DaGrasso albo na skrzyżowanie z Nowowiejską to zobaczycie co to jest tragiczny stan. No ale nie ma co liczyć na położenie przynajmniej asfaltu na kostkę bo trzeba przelewać miliony na Śląsk...

 • ~Jański 2013-04-10
  17:00:45

  1 0

  Magistrat nie lubi Przyjaźni i tylko tak obiecuje jak się zbliżają wybory. Przecież oni w tym ratuszu muszą pilnować stołków i nie w głowie im jakieś tam remonty. A złotousty Dudi zawsze coś tam obieca i jedno mu się udaje, rewelacyjnie traci kasę na piłkarzy. Wiecie, że musi wygrać wybory, bo inaczej kratki?

 • ~Do metro-tfurców !!! 2013-04-10
  19:07:53

  1 0

  K...a mać !!! Łapy precz od psucia i pudrowania mojego umęczonego Miasta pseudo-inwestycjami !!! Innego komentarza nie jest godna ta decyzja debili i marnotrawców kasy - szkodników z urzędu miasta !!!!!

 • ~Pawell 2013-05-31
  18:32:03

  1 0

  Jak budowa kilometra drogi jednokierunkowej i jednego toru na odcinku 1 km kosztuje 12mln złotych ??!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.