Tu jest Wrocław

Tramwaj na TAT zwalnia do 20 km/h, bo na tyle pozwalają tory na wiadukcie

2023-10-01, Autor: Marcin Kruk

Było huczne otwarcie, a niespełna miesiąc później stanęły znaki informujące o bardzo dużym ograniczeniu prędkości. Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór we Wrocławiu jest czynna od początku września. Teraz motorniczowie dowiedzieli się, że do budowy wiaduktu użyto urządzeń, które wymuszają zwolnienie do 20 km/h.

Reklama

Prędkość tramwajów na nowym wiadukcie na Trasie Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór we Wrocławiu została bardzo mocno ograniczona. O zmianach i nowym oznakowaniu motorniczowie dowiedzieli się we wtorek, 26 września, a ograniczenie prędkości zaczęło obowiązywać od czwartku, 28 września. Od tego dnia tramwaje jadące trasą na Nowy Dwór i z Nowego Dworu do centrum muszą zwalniać do zaledwie 20 km/h.

MPK Wrocław informuje motorniczych, że prędkość musi być zmniejszona, ponieważ wymusza to konstrukcja przyrządów wyrównawczych użytych na torowisku na wiadukcie. Są to elementy z szyn tramwajowych, które zabezpieczają torowisko przed naprężeniami spowodowanymi temperaturą. Po urządzeniach, które zostały użyte w kosztującym 40 mln zł wiadukcie na TAT, zgodnie z instrukcją technologiczną nie można jechać szybciej niż właśnie 20 km/h.

O problemie, który wyniknął właśnie na nowej trasie, nikt w mieście nie chce mówić. Bartosz Nowak z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje, które nadzorowały budowę bagatelizuje sprawę i przekazuje, że to nie Wrocławskie Inwestycje decydują, gdzie stawiane są znaki drogowe i odsyła do Wydziału Inżynierii Miejskiej ratusza. Elżbieta Maciąg z WIM z kolei wskazuje, że szczegóły wyjaśnią Wrocławskie Inwestycje, ale dodaje: - Według mojej wiedzy ograniczenie wynika z założeń projektowo-konstrukcyjnych i wymogów producenta przyrządów wyrównawczych.

Uroczyste otwarcie TAT nastąpiło 2 września. Trasa kosztowała 390 mln zł, sam wiadukt około 40 mln zł. 

Oceń publikację: + 1 + 64 - 1 - 53

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Shopher 2023-10-02
  05:47:34

  12 4

  Tzn co? WI zatwierdzuly projekt do spółki z WIM nie wiedząc co zatwierdzuly bo nie czytały projektu w co noe wierzę - tam znajdują się podpisy i pieczątki kilku osób z imienia i nazwiska - czy takie dostali polecenie na zasadzie jakoś to będzie i podpisuj, podobnie do inwestycji tramwajowej na Jagodno, ktora w formie lansowanej przez miasto nie miala i nie ma prawa powstać. Wynika z tego, że tylko PR a raxzej propaganda się liczy dla magistratu, zaś do wymiany są wszyscy i te leśne dziadki również. To się nazywa patologia drodzy urzędnicy, którą to Wy sami ją tworzycie i nia jesteście. W tym magistracie potrzebne jest generalne sprzątanie zaczynając od dyrektorów wszystkich departament ow i spółek miejskich kończąc na personelu sprzatającym ponieważ już o o 8:00 rabo czesto jest syf w łazienkach

 • ~kc5 2023-10-02
  20:28:51

  8 3

  Tyle milionów i prędkość 20 km/h to jakaś kpina i ktoś powinien za to beknąć, tak jest tylko możliwe we Wrocku , w Krakowie buduje się nowe trasy , tramwaje jeżdżą tunelami , wiaduktami i nic nie zwalniają a tu to chyba norma , już się boję z jaką prędkością pojadą na Jagodno , a przepraszam żadną... ,pozdrawiam.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.