Trener Orest Lenczyk: Są dziennikarze i nocnikarze

2012-03-18, Autor: mw
Śląsk w końcu wygrał pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Wrocławianie łatwo pokonali u siebie Cracovię 3:0. Po spotkaniu trener Orest Lenczyk odniósł się do tego, co działo się w klubie w ostatnich dniach. Także do podsłuchanych przez dziennikarzy jego rozmów z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Orest Lenczyk (trener Śląska Wrocław): To był mecz, w którym układ nerwowy z pewnością odgrywał ogromną rolę. Śląsk bardzo chciał wygrać i wygrał. Wiadomo, że wszystko co się wydarzyło do tej pory, było zjawiskiem negatywnym. Pozbieraliśmy się do kupy, a przede wszystkim zawodnicy, którzy dali sobie radę w meczu nerwów. Pierwszą połowę zawodnicy zagrali tak, że w drugiej nie miałem obaw o wynik Bardzo bym chciał żeby to nie była jaskółka czyniąca wiosnę. Chciałbym, żeby u nas było już lato. Jeśli chodzi o moje relacje z zawodnikami, to są spokojne, rozmawiamy ze sobą. Mogę natomiast powiedzieć, że żałuje, że w takim zawodzie jak dziennikarze są także "nocnikarze" a nocnik kojarzy mi się bardzo negatywnie.

Tomasz Kafarski (trener Cracovii): Wynik i to co oglądaliśmy wypadło tak, że Śląsk odniósł łatwe zwycięstwo. My popełniliśmy zbyt dużo błędów w każdej formacji. Mam nadzieję, że one skumulowały się w tym jednym meczu i w kolejnych spotkaniach już nie będą występowały. W tym pojedynku byliśmy za daleko od przeciwnika, nie przerywaliśmy jego akcji, wszędzie się spóźnialiśmy. Podobała mi się jedna rzecz, czyli reakcja zespołu po przerwie. Szkoda, że nie padła wówczas bramka, bo to popchnęłoby nas do przodu. Generalnie zaprezentowaliśmy się jednak bardzo słabo i mam nadzieję, że wszyscy wyciągniemy z tego wnioski.