Triathlonista z Wrocławia udanie zadebiutował w mistrzostwach świata Ironman

2018-10-14, Autor: prochu

Michał Rajca w nocy z soboty na niedzielę zadebiutował na mistrzostwach świata Ironman. Polak ukończył wyścig z czasem 9:14:19, a po drodze musiał przepłynąć 3,8 kilometra, przejechać na rowerze 180 kilometrów i przebiec maraton (42,195 km).

Triathlonista z Wrocławia zajął 21. miejsce w swojej kategorii wiekowej (M25-29) na 102 startujących, w klasyfikacji mężczyzn był 186. (na 1716 startujących), a w klasyfikacji generalnej zajął 204. lokatę (na 2378). Był to jego pierwszy start na mistrzostwach świata Ironman i jak sam zapowiada, do Kailua Kona na Hawajach - gdzie odbywały się zawody - jeszcze powróci. Zawody wygrał Niemiec Patrick Lange z czasem 7:52:39.

Przypomnijmy, że Michał Rajca w czerwcu wygrał zawody Swissman Xtreme Triathlon - jeden z najtrudniejszych triathlonów na świece, który odbywa się w szwajcarskim mieście Ascona.