Triumf na Oporowskiej i awans w tabeli! Rezerwy Śląska pokonały MKS Kluczbork

2019-10-20, Autor: Bartosz Królikowski

Mieli przewagę i potrafili ją wykorzystać. Piłkarski Śląsk II Wrocław w spotkaniu 12. Kolejki III ligi pokonał na własnym boisku MKS Kluczborki i awansował w tabeli na pozycję wiecelidera.

Do spotkania Śląsk przystępował po wyjazdowej porażce z Polonią Bytom 0:2. MKS Kluczbork natomiast drugi tydzień pod rząd przyjeżdżał do Wrocławia, gdyż w poprzedniej kolejce pokonał 3:2 Ślęzę.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Formacje defensywne obu zespołów skutecznie neutralizowały większość akcji na ich początku. Z tego powodu większość strzałów była mocno niecelna. W 35. minucie Śląskowi udało się trafić do siatki Kluczborka, ale strzelec ów gola – Przemysław Bargiel, znajdował się na pozycji spalonej. Pomimo minimalnej przewagi wrocławian, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania Śląsk jeszcze powiększył swoją przewagę na boisku. Jednak tym razem wrocławianie potrafili udokumentować ją golem. W 72. minucie ładna akcję przeprowadził Daniel Szczepan, który wyłożył piłkę Bargielowi, a tej już nie dał szans bramkarzowi Kluczborka. W tej sytuacji bramka byłego pomocnika AC Milan została zdobyta w pełni prawidłowo.

Po zdobytym golu poziom gry gospodarzy nieco spadł, a do głosu powoli zaczęli dochodzić zawodnicy Kluczborka. Jednak w ich grze brakowało dokładności i jasnego pomysłu. Gościom nie udało się sforsować szczelnej obrony wrocławian, a więc to Śląsk ostatecznie triumfował w tym spotkaniu. Oznacza to awans wrocławian na pozycję wicelidera, choć mają tyle samo punktów co prowadzący w tabeli Ruch Zdzieszowice.

Śląsk II Wrocław – MKS Kluczbork 1:0