Tropem Wilczym - bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

2018-03-04, Autor: prochu

W niedzielę na Stadionie Olimpijskim odbyła się kolejna edycja biegu Tropem Wilczym - pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy pokonali dziesięć kilometrów ulicami Zalesia.

Była to już druga edycja biegu organizowanego we Wrocławiu. Trasa pozostała niezmienna, po starcie na stadionie lekkoatletycznym uczestnicy pobiegli kolejno ulicami: Paderewskiego, Moniuszki, Chopina, Noskowskiego, Karłowicza i Wieniawskiego, a następnie powrócili na Stadion Olimpijski. Taka pętla to pięć kilometrów, a biegacze pokonali ją dwukrotnie.

Bieg ukończyło 377 osób, a najszybszy okazał się Dariusz Jamro z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, który w dziesięciokilometrowym dystansem uporał się w 35 minut i 34 sekundy. Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Osmolak reprezentująca stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Zawodniczka pokonała trasę w 46 minut i 7 sekund.