zamknij

Wiadomości

Trwają wybory do sejmu i senatu [PEŁNA LISTA KANDYDATÓW]

2019-10-13, Autor: bas

Od godziny 7:00 trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych. W całej Polsce wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Wrocławianie od rana oddają swoje głosy w ponad 300 obwodowych komisjach na terenie całego miasta.

W stolicy Dolnego Śląska głosowanie odbywa się w 310 lokalach wyborczych. Osoby, które nie pobrały specjalnych zaświadczeń, ani nie przepisały się do innego lokalu, mogą głosować w miejscu odpowiednim dla miejsca zamieszkania.

Reklama

We Wrocławiu o 14 mandatów poselskich walczy 167 kandydatów z 6 różnych komitetów wyborczych, zaś o 2 fotele senatorów ubiega się w sumie 4 kandydatów, w dwóch różnych okręgach (osobnych na północy i południu Wrocławia).

Przypomnijmy, że do zamknięcia lokali wyborczych na terenie całego kraju obowiązuje cisza wyborcza. Oznacza to, że nie można już prowadzić agitacji na rzecz konkretnych kandydatów i komitetów.

Swój głos można oddać do godziny 21:00. Wybierając się do lokalu wyborczego pamiętajmy o zabraniu dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość.

Kandydaci do sejmu z Wrocławia (okręg nr 3)

Lista nr 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. PROTASIEWICZ Jacek

  2. ZEGAN Maciej Adam

  3. BRONOWICKA Joanna Barbara

  4. DUDA Grzegorz Tomasz

  5. SOCHA Jan

  6. MALEC Tomasz Stanisław

  7. LECH Ryszard

  8. SZYDEŁKO Witold

  9. LITWIN Ewa Grażyna

  10. KURYŚ Hieronim Stanisław

  11. WARCHOLIŃSKI Marek

  12. KWIATKOWSKA-KORCZAK Janina

  13. KUCHARSKA Aleksandra Anna

  14. KUŹMICZ Łukasz Maciej

  15. GROCHOLSKI Bartosz Krystian

  16. MACAŁA Łukasz Michał

  17. SZULC Joanna Alicja

  18. FURDYNA Jolanta Stanisława

  19. ZALEWSKI Karol Henryk

  20. BUBNICKA Barbara Maria

  21. KOWALSKI Arkadiusz Rafał

  22. MAJOCHA Elżbieta Marta

  23. SOŁTYS Jacek Jan

  24. ADAMCZYK-POGORZELEC Bożena Maria

  25. BARTOSZEWICZ Urszula Agnieszka

  26. PAWNUK Emilia Maria

  27. MRÓZ-MOŻDŻONEK Joanna Róża

  28. ŁOPATKA Mirosław Mieczysław

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka

  2. HRENIAK Paweł Marek

  3. ŚWIAT Jacek

  4. CZARNECKI Przemysław Maksymilian

  5. CALIŃSKA-MAYER Małgorzata Maria

  6. JAROCH Andrzej Stanisław

  7. JĘDRYSEK Mariusz Orion

  8. SOIN Agnieszka Anna

  9. DYTKO Piotr Jan

  10. ADAMSKI Artur

  11. BREZDEŃ Zdzisław Ireneusz

  12. BARTNIK Wojciech Stanisław

  13. DOMAGAŁA Krzysztof Marek

  14. KOWALCZYK Roman

  15. PIEŃKOWSKI Robert

  16. STOPA Urszula Maria

  17. ZAJĄC Wiesław Antoni

  18. BRZĄKAŁA Agnieszka Maria

  19. WAWRZYNIAK Adrian Sławomir

  20. WOJEWÓDKA Karolina

  21. PIECHEL Michał

  22. STRUMECKA Marzanna Teresa

  23. LESZCZYŃSKA-NER Zofia Maria

  24. HARASNY Marek

  25. MAKSYMIAK Magdalena Maria

  26. MROZOWSKA Karolina Marta

  27. KEMPA Cezary Piotr

  28. CZARTORYSKI Tytus Henryk

Lista nr 3 – KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  1. ŚMISZEK Krzysztof Jan

  2. STOŻEK Marta Magdalena

  3. SIKORA Arkadiusz

  4. LUBINIECKA-RÓŻYŁO Katarzyna Elżbieta

  5. AUGUSTYŃSKI Iwo Piotr

  6. JOKS Marlena Ewa

  7. KOZDROWICKI Piotr Sebastian

  8. ŁAGOWSKA Anna Katarzyna

  9. ELSNER Wincenty Aleksander

  10. PILNY Maciej

  11. GAJDZIŃSKA Anna

  12. WICHA Stanisław

  13. MAŚLAK Robert

  14. DĄBROWSKA Katarzyna

  15. ŚMIAŁEK Danuta Maria

  16. TERPIŁOWSKA Irena Róża

  17. MINCER Tadeusz Albert

  18. KORDEK-CHMIELEWSKA Agnieszka Katarzyna

  19. OLIK Waldemar Antoni

  20. CHŁÓDEK Agnieszka Barbara

  21. MARKOWSKI Krzysztof

  22. HODOWANY Andrzej Jerzy

  23. NIEMIEC Jan Mateusz

  24. BANACH Maria Teresa

  25. WARZYCHA Małgorzata Danuta

  26. PELWECKI Mateusz Dariusz

  27. BOBIŃSKI Grzegorz Paweł

  28. DZIEMIANOWICZ-BĄK Agnieszka Ewa

Lista nr 4 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. TUDUJ Krzysztof

  2. IWASZKIEWICZ Robert Jarosław

  3. POŹNIAK Łukasz Patryk

  4. TAMULEWICZ Miłosz Michał

  5. SZOKALSKI Krzysztof Józef

  6. FABISIAK Michał

  7. WALCZYK Katarzyna Natalia

  8. CZECH Marta Anna

  9. BIELECKA Halszka Beata

  10. ZAPOTOCZNY Stanisław Józef

  11. RĄCZYŃSKI Wojciech Aleksander

  12. LUDKOWSKI Bogdan

  13. JAGIEŁŁO Paweł Jacek

  14. SZLOSER Ewa

  15. CHMURA Piotr

  16. MARSZAŁEK Ryszard Marian

  17. JABŁOŃSKI Wojciech

  18. WRÓBLEWSKA Ewa

  19. ZIÓŁKOWSKA Jadwiga Janina

  20. NOWAK Adam Krzysztof

  21. MALARA Agnieszka Joanna

  22. ZIELIŃSKI Tomasz Antoni

  23. ZARZYCKA Patrycja

  24. CHROBOT Krzysztof Mieczysław

  25. BRZEZIŃSKA Olga Anna

  26. CHMIELEWSKI Paweł

  27. LUDKOWSKA Maria

  28. ŻUREK Piotr Grzegorz

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  1. SCHETYNA Grzegorz Juliusz

  2. TRACZ Małgorzata Elżbieta

  3. JAROS Michał

  4. PIECHOTA Sławomir Jan

  5. MŁYŃCZAK Aldona Janina

  6. AUGUSTYNOWSKA Joanna Wiktoria

  7. MIESZKOWSKI Krzysztof

  8. HORODYSKA Anna Maria

  9. WÓJCIK Krystyna

  10. GÓRSKI Michał Jakub

  11. ŻMIEJEWSKI Zdzisław Michał

  12. ADAMCZAK Wojciech

  13. LESZCZYŃSKA Anna Maria

  14. POLAŃSKI Jarosław

  15. BURDZY Sebastian Robert

  16. MĘDYGRAŁ Kacper Jan

  17. SIERPIŃSKI Marek Rafał

  18. ZALEWSKI Marek Krzysztof

  19. STASZEWSKI Waldemar Zbigniew

  20. MOŁOŃ Radosław Tomasz

  21. SOBOLAK Anna Helena

  22. MAKÓWKA Jacek Edward

  23. PIWKO Katarzyna Anna

  24. STANIÓW Katarzyna

  25. ZELINKA Ryszard Julian

  26. KROPSKI Łukasz

  27. GILAR Daria

  28. ŁAPIŃSKI Marek

Lista nr 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  1. ZDROJEWSKA Ewa Anna

  2. PRZYWARA Karol

  3. MARSZAŁEK Janusz

  4. KOSTERSKA Barbara

  5. ĆWIERTNIEWICZ Grzegorz Piotr

  6. HAŁADAJ Krystyna Jadwiga

  7. KACZMARZYK-JANCZAK Elżbieta Zofia

  8. POTYRAŁA Zbigniew

  9. DOLAT Agnieszka

  10. DYSZKIEWICZ Iwona Elżbieta

  11. WYBIERAŁA Paweł

  12. ISKRA Piotr Paweł

  13. SAŁO Dorota

  14. HAŁAS-KORALEWSKA Małgorzata Kamila

  15. CZAPIEWSKI Edward

  16. TOMKIEWICZ Barbara Elżbieta

  17. KOPEĆ Antoni

  18. PIONTEK Jan Feliks

  19. TRACZYK Andrzej Jacek

  20. PAWŁOWSKA Agnieszka

  21. HOŁÓWKA Małgorzata Agnieszka

  22. NAPLOCHA Agnieszka

  23. KURDZIEL Hubert Kazimierz

  24. SZYLER Paweł Tomasz

  25. STACHORZECKA Maria Helena

  26. KAZIKOWSKA Paulina

  27. KEMPA Jarosław Jan

Kandydaci do senatu z Wrocławia i okolic

Okręg nr 6 (obszary powiatów: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski)

  1. OBREMSKI Jarosław Wojciech, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  2. STASIAK Dariusz Paweł, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  3. ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Okręg nr 7 (część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki)

  1. CHYBICKA Alicja Paulina, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  2. KRZYŻANOWSKI Marcin Rafał, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Okręg nr 8 (część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Gądów - Popowice Pd, Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec, Karłowice - Różanka, Kleczków, Kowale, Kużniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Kozanów - Popowice, Polanowice - Poświętne - Ligota, Pracze Odrzańskie, Psie Pole - Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce - Strachocin - Wojnów, Szczepin, Świniary, Widawa, Żerniki)

  1. KMIECIK Sergiusz, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  2. ZDROJEWSKA Barbara Grażyna, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu?

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz pierwszy rok prezydentury Jacka Sutryka?






Oddanych głosów: 296