Trzecia wygrana Śląska w koszykarskiej drugiej lidze

2016-10-11, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław odnieśli już trzecią wygraną w obecnym sezonie i wspólnie z Górnikiem Wałbrzych i Stalą Ostrów Wlkp. przewodzą w tabeli grupy D II ligi. Tym razem wrocławianie pokonali na wyjeździe MKS Otmuchów 71:55.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a wynik oscylował w okolicach remisu. Jednak z minuty na minutę było widać różnicę między zespołami - Śląsk zbudował kilkupunktową przewagę i nadawał ton rywalizacji. Najjaśniejszym punktem WKS-u bez wątpienia był Wojciech Jakubiak, który w pierwsze połowie rzucił 19 punktów, trzykrotnie trafiając za trzy punkty. Dobra postawa zawodnika pozwoliła Śląskowi na przerwę schodzić z jedenastopunktową zaliczką. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie - podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały nie pozwalali rywalom na zbyt wiele i powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie wrocławiane wygrali 71:55, a najwięcej punktów zdobyli wspomniany już Jakubiak (26) oraz Aleksander Dziewa, który do dwunastu punktów dołożył jedenaście zbiórek.

Kolejny mecz wrocławianie znów zagrają na wyjeździe, z Sudetami Jelenia Góra. Najbliższy rywal WKS-u w trzech kolejkach odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę. Początek tego spotkania w niedzielę 16 października o godzinie 18:15.

MKS Otmuchów - WKS Śląsk Wrocław 55:71 (15:24, 14:16, 12:17, 14:14)
Śląsk: Jakubiak 26 (3), Dziewa 12, Krakowczyk 11 (1), Stawiak 10 (2), Musiał 7, Ratajczak 3 (1), Żeleźniak 2, Bortliczek 0, Sasik 0, Kurkowiak 0, Bożenko 0.