Wiadomości

Trzęsienie ziemi we wrocławskiej radzie miejskiej. Rajcy PO przechodzą do Nowoczesnej, będzie nowa koalicja

2016-04-25, Autor: Tomek Matejuk
Sześciu dotychczasowych radnych Platformy Obywatelskiej zmienia barwy i przechodzi do Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowy klub w radzie miejskiej stworzy koalicję z rajcami Rafała Dutkiewicza. - Do koalicji zapraszamy też pozostałych radnych PO - podkreśla prezydent naszego miasta.

Reklama

W poniedziałek 25 kwietnia grupa sześciu wrocławskich radnych dołączyła do Nowoczesnej i utworzyła nowy klub w radzie miejskiej.

 

To rajcy, którzy w wyborach startowali z list Platformy Obywatelskiej: Dorota Galant, Tomasz Hanczarek, Agnieszka Kędzierska, Magdalena Razik-Trziszka, Paweł Rańda i Piotr Uhle.

 

- Tym samym zawieramy w tym momencie koalicję z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Bardzo cieszę się z tej koalicji - Wrocław potrzebuje stabilności na najbliższe lata, silnej ręki prezydenta. Wrocław to miasto, w którym się urodziłem i wychowałem - więc to także ważny, osobisty moment dla mnie - podkreśla Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

 

Jak dodaje Petru, nie jest to koalicja przeciwko komuś, tylko koalicja dla sprawy, dla stabilności, dla rozwoju i przyszłości.

 

- Do tej koalicji zapraszamy również radnych Platformy Obywatelskiej, jesteśmy otwarci na współpracę. Zbudujemy bardzo nowoczesny i bardzo dobry projekt dla Wrocławia. To kolejne otwarcie w naszym mieście - chcemy jeszcze lepiej służyć wrocławianom - zapewnia Rafał Dutkiewicz.

 

 

Wtóruje mu Ryszard Petru.

 

- Naszym celem jest, żeby była to stabilna większość i koalicja, żeby prezydent Rafał Dutkiewicz był pewny, że może spokojnie sprawować władzę w mieście i realizować projekty dobre dla Wrocławia. Jesteśmy otwarci na współpracę z PO - tłumaczy szef Nowoczesnej.

 

Na razie nie wiadomo, czy klub, na którego czele stoi prezydent Wrocławia, nadal będzie nazywał się klubem radnych Rafała Dutkiewicza z Platformą Obywatelską.

 

- Czekają nas jeszcze rozmowy w tej sprawie, ale mam nadzieję, że tak będzie - podkreśla Dutkiewicz.

 

Szefowie obu ugrupowań nie zdradzają także, czy Nowoczesna otrzyma stanowisko wiceprezydenta miasta.

 

- Będziemy o tym rozmawiać - dodaje Ryszard Petru.

 

Pewne jest z kolei, że do Nowoczesnej nie zamierza zapisywać się sam Rafał Dutkiewicz, który stwierdził, że chce pozostać bezpartyjny.

 

Jeszcze przed poniedziałkowym briefingiem Dutkiewicza i Petru, o przejściu do Nowoczesnej informował na Twitterze radny Piotr Uhle.

 

 

Najpierw sejmik województwa, teraz rada miejska

 

Przypomnijmy, że już na przełomie marca i kwietnia doszło do sporych przetasowań w sejmiku naszego województwa. Powstał wówczas nowy klub Bezpartyjnych Samorządowców, do którego przeszła m.in. część radnych Platformy Obywatelskiej z marszałkiem Cezarym Przybylskim na czele.

 

Do całej sytuacji odniósł się wtedy także prezydent Wrocławia, który już kilka tygodni temu nie wykluczał współpracy z ugrupowaniem Ryszarda Petru.

 

- Nie chciałem i nie chcę koalicji z PiS-em. Jestem natomiast nadal zainteresowany współpracą z PO w radzie miejskiej. Podobnie jak i z innymi ugrupowaniami takimi jak Nowoczesna Ryszarda Petru - podkreślał Rafał Dutkiewicz.

 

Roszady w sejmiku województwa były efektem rozwiązania struktur PO na Dolnym Śląsku.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~mama 2016-04-25
  12:13:46

  27 1

  wstyd Dutkiewicz przecież ten petru to jest jeden wielki obciach!!!!!

 • ~kilo 2016-04-25
  13:10:01

  28 1

  tonący Swetru się chwyta ;D

 • ~WSTYDNIE CHCEMY TEGO 2016-04-25
  13:42:12

  23 1

  Totalna padaka co się dzieje ,błędem moim było głosowanie na Dutkiewiczna ,na pewno nie zrobie tego po raz kolejny z przyczyn wyżej odpisanych. Nie namawiam nikogo na kogo głosować ,lecz myślcie ludzie o tym co widzicie.
  WSTYD NIE CHCEMY TEGO !!

 • ~And 2016-04-25
  15:50:29

  19 1

  zamienił stryjek siekierkę na kijek.... . Najwyższy czas pogonić hochsztaplera .

 • ~aaa 2016-04-25
  16:08:40

  1 12

  Widzę wszyscy się naoglądali w kochanej PRAWIE niezależnej telewizji publicznej, ja tam na nowoczesną ani na PO nie głosowałem, ale jak stworzą większość to lepiej dla Wrocławia, szybciej będą przechodzić projekty :)

  Z ciekawości, dalej jest najazd na Petru za to, że wziął kredyt jak aktualnie spora część naszego społeczeństwa, czy już coś nowego zostało odkryte ? ;)

  PS: Wiadomo, najlepszy jest PIS który miał od zawsze w du*** nasze miasto.

 • ~ir 2016-04-25
  19:09:59

  9 1

  PO, nowoczesna, przecież to to samo. Ludziki z po przeszły do nowoczesnej, to samo lewactwo, kumoterstwo jeszcze sprzed czasów "transformacji"

 • ~pol 2016-04-25
  23:53:51

  3 0

  do ~ir a w czym niby wyraza sie lewactwo po ?W tym że lizali tylki kk prawie tak samo jak pis ?

 • ~strobl 2016-04-29
  11:01:19

  1 0

  Po wielu tych komentarzach widać jasno, że ludzie mało czytają, stąd - mało wiedzą i sieją tymi swoimi kompleksami. Myśleć trzeba panowie (panie). Traktujmy ten portal jako wymianę poglądów ludzi inteligentnych. A tu - wszyscy mądrzy! Wiesz lepiej - wystartuj w konkursie na urzędnika. Na jedno miejsce 60-80 osób, egzamin KPA i z paru innych praw. Jak przejdziesz - będziesz coś wiedział o mieście, o polityce, o problemach... zostań radnym, politykiem jakiejś partii - działaj, a nie pleć głupot na necie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.