Biznes

Uber już jeździ po Wrocławiu. Do niedzieli kursy są za darmo. O wolny samochód może być trudno

2015-11-05, Autor: Tomek Matejuk
Wrocławianie mogą już korzystać z aplikacji mobilnej Uber, służącej do zamawiana transportu samochodowego. Z okazji wejścia na nasz rynek, platforma przygotowała specjalną promocję - do niedzieli z Uberem można po stolicy Dolnego Śląska jeździć za darmo. - Musimy prosić użytkowników o cierpliwość, zwłaszcza w najbliższy weekend w trakcie trwania promocji - nasi partnerzy będą bardzo zajęci - przyznają przedstawiciele aplikacji.

Reklama

W połowie października donosiliśmy, że Uber - międzynarodowa platforma technologiczna, łącząca pasażerów z kierowcami za pomocą mobilnej aplikacji - szykuje się do wejścia na wrocławski rynek.

 

Teraz to się stało - od czwartku 5 listopada, od godziny 7 rano, wrocławianie mogą już korzystać z aplikacji. Równocześnie Uber, który wcześniej był obecny w Warszawie, Krakowie i Trójmieście, pojawił się w Poznaniu.

 

Pierwszy przejazd w naszym mieście wykonał Michał Sadowski, założyciel oraz CEO Brand24 i autor bestsellerowej książki "Rewolucja Social Media".

 

- Korzystałem z Ubera w różnych częściach świata i od razu spodobała mi się prostota i wygoda tej aplikacji. Także cenowo usługa oferuje bardzo dobre warunki, choć przyznam, że kluczem była łatwość w zamawianiu, a przede wszystkim płaceniu - mówi Michał Sadowski.

 

 

Do niedzieli wrocławianie jeżdżą za darmo

Platforma, z okazji wejścia na nasz rynek, przygotowała specjalną promocję - do niedzieli po Wrocławiu można jeździć za darmo.

 

Promocja na darmowe przejazdy dodana jest automatycznie do kont wszystkich użytkowników we Wrocławiu. Każdy użytkownik może skorzystać z maksymalnie 5 darmowych przejazdów do wartości 50 zł do niedzieli 8 listopada. Każdy kolejny przejazd będzie przejazdem płatnym zgodnie ze stawkami aplikacji.

 

Ceny obliczane są na podstawie czasu przejazdu oraz długości trasy. Stawki dla Wrocławia znajdziesz tutaj.

 

Przedstawiciele Ubera tłumaczą, że start aplikacji jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie mieszkańców Wrocławia - jeszcze przed uruchomieniem usługi próbowali oni zamówić przejazd za pomocą przycisku w aplikacji ponad 20 000 razy.

 

- Uber umożliwia przejazdy z punktu A do punktu B i pomaga łączyć ludzi w sposób bezpieczny, przystępny cenowo i wygodny – za pomocą zaledwie jednego kliknięcia w ekran telefonu. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni tak olbrzymim zainteresowaniem aplikacją we Wrocławiu jeszcze zanim pojawiła się w tym mieście. Tak duże zapotrzebowanie oznacza, że musimy prosić użytkowników o cierpliwość, zwłaszcza w najbliższy weekend w trakcie trwania promocji – nasi partnerzy będą bardzo zajęci - komentuje Kacper Winiarczyk, dyrektor ds. operacyjnych Ubera w Polsce.

 

Wszystkie transakcje są przeprowadzane w sposób elektroniczny, przy użyciu karty kredytowej lub płatniczej przypisanej do konta użytkownika.

 

Jak zapewniają przedstawiciele aplikacji, oznacza to, że zarówno pasażerowie, jak i kierowcy nie muszą się martwić o gotówkę, a wszystkie płatności są  w pełni przejrzyste i łatwe do prześledzenia. Po każdym przejeździe użytkownik dostaje maila z podsumowaniem przejazdu.
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Kamil 2015-11-05
  11:39:34

  0 0

  Dodatkowo można skorzystać z kodu na 25zł: uberPROM25

 • ~Tomek 2015-11-05
  12:57:13

  1 0

  A dla każdego z kodem "cch9wue" dodatkowe 50zł do wykorzystania w Uber ;)

 • ~janb 2015-11-05
  16:50:18

  3 0

  Wrocławianie, poczytajcie http://kontostudenta.pl/oszczednosci/uber.html przejedźcie się (za darmo) a dopiero później krytykujcie :)

 • ~Piotr z Wrocławia 2015-11-06
  00:41:03

  3 0

  Cóż. Powodu do chwały nie ma. Zarówno autor artykułu jak i miasto wspierają i promują nielegalny przewóz osób. W normalnym, praworządnym kraju tego typu działalność byłaby ścigana, ale nie w Polsce, gdzie złodziejstwo i kombinatorstwo jest nagradzane, a nie eliminowane. Jak można dopuszczać do sytuacji, gdzie dowolny człowiek, bez zarejestrowanej działalności gospodarczej, nie opłacający podatków i innych składek wynikających z OBOWIĄZKU NAŁOŻONEGO PRZEZ PAŃSTWO, bez odpowiednich zezwoleń, uprawnień i chociażby zaświadczenia o niekaralności, może wykonywać JAKIEKOLWIEK USŁUGI?!!! To co się dzieje w polskich miastach odnośnie transportu osób to SKANDAL i BANDYTYZM. Po wypadku mojej córki porzuciłem pracę zawodową i zgodnie z przepisami zdobyłem wszystkie uprawnienia do prowadzenia legalnej taksówki we Wrocławiu. Pracowałem po kilkanaście godzin na dobę by móc utrzymać rodzinę. Ale cóż? Pojawiły się różne ryby, tigery, szachownice i inne śmieci, które za przyzwoleniem policji i urzędników przejęły rynek we Wrocławiu. Zamiast tępić to zjawisko rozpoczęto wojnę z taksówkarzami. I jaki paradoks. Legalnych taksówkarzy, którzy płacili podatki, ZUS, opłacali kursy zawodowe i licencje, droższe od zwykłych przeglądy rejestracyjne i ubezpieczenia samochodu, posiadających zaświadczenia o niekaralności nazywano oszustami i złodziejami. Kiedyś zapytałem jednego z kierowców ryby dlaczego nie zrobił licenc

 • ~Piotr z Wrocławia 2015-11-06
  01:19:02

  4 0

  Zjadło mi końcówkę komentarza. Otóż na pytanie dlaczego kierowca ryby nie zrobił licencji otrzymałem odpowiedź: "bo mam wyrok". Wspólnie z kolegami podejrzewaliśmy też, że część kierowców nielegalnie wożących pasażerów to funkcjonariusze służb mundurowych, którzy nie mogą legalnie dorabiać do etatu. Po założeniu związku zawodowego taksówkarzy we Wrocławiu nasiliły się kontrole na postojach. Apogeum walka z taksówkarzami osiągnęła (na szczęście już nie za moich czasów), gdy na placu Kościuszki, na jednym z najbardziej popularnych postojów, ustawiono (niezgodnie z przepisami) stojak na kilkadziesiąt rowerów oraz zamknięto wjazd na postój od strony ul. Świdnickiej. Bezmyślność czy celowe działanie? Żeby nie zanudzać. Zastanawia mnie kto czerpie korzyści z takiej działalności? Kierowcy? Koszty paliwa i utrzymania auta są wysokie, a przychodem trzeba się dzielić. Opłaty za przejazd są coprawda niższe niż legalną taksówką, ale pozorny zysk nie nie pokryje kosztów amortyzacji. Po Wrocławiu jeździ kilkuset nielegalnych przewoźników. Śmieją się taksówkarzom w twarz. Policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Wydział Transportu UM są ślepe? A gdzie jest urząd skarbowy, inspekcja skarbowa? Pozdrawiam wszystkich LEGALNYCH taksówkarzy i ich pasażerów.

 • ~Kierowca zawodowy 2015-11-06
  07:57:18

  1 0

  I to jest sprawiedliwość w tym kraju, ja jako kierowca linii regularnej gdybym chciał przewozić legalnie pasażerów muszę wyłożyć niebotyczne pieniądze, zdobyć licencję, kat.D świadectwa kwalifikacji, testy psychologiczne i testy psychotechniczne, do tego dochodzi kaucja gwarancyjna, lekką rączką ćwierć miliona na same pozwolenia ... Uber jest nielegalny z prostych względów ... do transportu drogowego potrzebna jest licencja, mam nadzieję, że ITD zajmie się sprawą bo tracą na tym uczciwi przewoźnicy ...

  Chcesz wozić ludzi autem ? Od tego jest kurs taxi za niecałe 500 zł ...
  Autobus + kwalifikacje wstępną przyśpieszoną można zrobić już od 4000 zł ... to mogą wydawać się wysokie koszty ale są one po to by nie zalewać rynku zbyt dużą ilością kierowców zawodowych ...

  Osobiście sam nie lubię konfidentów ... ale z czystym sumieniem zamówię kilka razy "usługę" i podpierdzielę ITD kto co jak i gdzie ...

  Jak dostaną po 10000 zł mandatu za wykonywanie transportu drogowego bez licencji to szybko się nauczą, że jest to nieopłacalny interes ...

  Panie Dudkiewicz ... głosowaliśmy na Pana jak co roku ... czemu z tym nic nie zostanie zrobione ? Krzywdząca jest niesprawiedliwość i brak działań przeciw takim praktykom w naszym mieście ... gdzie i tak jest już ciężko o pracę.

 • ~kolega krulika 2015-11-06
  12:35:18

  0 1

  No glosowałeś na Dutkiewicza co roku? To masz! To truchło się nikim nie interesuje. Uber alles...

 • ~Tom22 2017-03-06
  22:30:56

  0 0

  Jeździłem przez rok czasu jako kierowca Uber. Generalnie kokosów nie ma, ale jak ktoś jest ogarnięty i wykazuję wole pracy to moze zarobić.
  Przeczytaj moje podsumowanie i opinie o Uberze:

  http://www.careego.pl/uber-opinie/

 • ~Tom22 2017-03-06
  22:31:57

  0 0

  Jeździłem przez rok czasu jako kierowca Uber. Generalnie kokosów nie ma, ale jak ktoś jest ogarnięty i wykazuję wole pracy to moze zarobić.
  Przeczytaj moje podsumowanie i opinie o Uberze:

  http://www.careego.pl/uber-opinie/

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.