zamknij

Wiadomości

Uczkiewicz: kampania w Kalamburze i przez internet

2010-07-12, Autor: bk
Facebook, Twitter, Blip i nk.pl, do tego komórka i spotkania twarzą w twarz. Jacek Uczkiewicz, kandydat SLD na prezydenta Wrocławia, nie robi przerwy na wakacje i ma zamiar wykorzystać każdy dostępny sposób, żeby przekonać do siebie wyborców.

Reklama

Jacek Uczkiewicz oficjalnie rozpoczął swoją kampanię 27 czerwca, i nie zamierza jej zawieszać na czas wakacji:
- W każdy wakacyjny wtorek i czwartek, między 15 a 17 będę się spotykał z wrocławianami i rozmawiał o tym, co zmienić w mieście – mówi Jacek Uczkiewicz, kandydat SLD na prezydenta Wrocławia. - Chcę zmienić Wrocław na lepsze i zaczynam od tego, czego nie robią aktualne władze miasta. Od rozmawiania z mieszkańcami i pytania, co ono chcieliby tu zmienić – dodaje.Spotkania w Kalamburze, to nie jedyna metoda, jaką Uczkiewicz chce dotrzeć do wyborców. Na jego ulotce znajdziecie numer komórkowy, pod którym można porozmawiać z nim lub z jego ludźmi: 692-567-900.

Kandydat SLD na prezydenta ma być także obecny na portalach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Blipie i nk.pl.
- Na wszystkie pytania będę odpowiadał sam lub, kiedy będę w trakcie spotkań, będą to robić moi współpracownicy konsultując ze mną odpowiedzi – mówi Uczkiewicz. - Od września będę regularnie przeznaczał po jednym dniu na to, by rozmawiać z wyborcami na każdym portalu – dodaje. Czyli np. poniedziałek będzie na Facebooku, wtorek na nk itd.

Kampanię uzupełnią ankiety wśród wrocławian:
- Będziemy zadawać cztery pytania. Trzy ogólne: co się we Wrocławiu podoba, co nie, a co chciałby pan czy pani zmienić. Czwarte to będzie pytanie szczegółowe. Np. czy uważa Pan/Pani, że miasto powinno stawiać nowe budynki komunalne – mówi Marek Dyduch, szef sztabu kampanii Uczkiewicza.

Na pewno Uczkiewicz ma najtrudniejsze zadanie spośród kandydatów o fotel prezydenta, bo jest najmniej znany. Z drugiej strony, inaczej niż np. Dawid Jackiewicz, którego najprawdopodobniej wystawi PiS nie wyjechał na wakacje tylko zabrał się za kampanię. Czy jego strategia będzie skuteczna? Już jutro wywiad z kandydatem SLD na prezydenta miasta. Jeśli chcecie, byśmy zadali mu jakieś pytanie w Waszym imieniu piszcie na: redakcja@tuwroclaw.com
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2010-07-12 15:47:56

  A gdyby zamiast kawiarni wybrać stoliczek na rynku?

  0 0
 • ~ 2010-07-12 16:12:57

  obawiam się,że za gorąco by było...

  0 0
 • ~ 2010-07-12 16:54:47

  Szczerze wątpię w sukces Pana Uczkiewicza, sam swoją osobą może faktycznie coś reprezentuje ale otaczanie się skostniałym SLD-owskim betonem np: Dyduch itd. nie wróży sukcesu to są zgrane postacie i podejrzewam że nic nie wniosą

  0 0
 • ~ 2010-07-12 17:32:40

  o tym kandydacie można powiedzieć tylko tyle, że nikt nic o nim nie wie, nikt go nie zna i nie wiemy kto tak naprawdę za nim stoi. widocznie lokalne sld nie ma godnego kandydata, który mógłby zagwarantować choć minimalnie przyzwoite poparcie, dlatego wystawia się figuranta! powodzenia "sld-uszki" :)

  0 0
 • ~ 2010-07-12 21:50:41

  A tak dla ścisłości, to spotkanie odbywało się Kalamburze czy w Klubie Minerwa, obok Kalambura. Wyborcza pisze, że w Minerwie i nie wiem komu wierzyć.

  0 0
 • ~leo 2010-07-13 08:37:06

  Znalazłem kilka info o życiu zawodowym JUczkiewicza, wic wklejam dla zainteresowanych. W 1995r powołany został na stanowisko wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli rezygnując tym samym z mandatu poselskiego. W Izbie nadzorował planowanie i realizację kontroli w obszarach: przekształcenia własnościowe, gospodarka, administracja publiczna i transport. Jako Wiceprezes NIK odpowiadał również za współpracę Izby z Europejskim Trybunałem Obrachunkowym w Luksemburgu, a także za informatyzację NIK i wprowadzanie informatycznych narzędzi kontroli. W latach 2000 – 2004 był aktywnym członkiem Zespołu Antykorupcyjnego przy Oddziale Banku Światowego w Warszawie. Zadaniem Zespołu było przygotowanie projektu strategii antykorupcyjnej dla Polski.
  W 2001 powołany został na stanowisko Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Jako wiceminister finansów, oprócz zadań GIIF zwalczania prania pieniędzy, objął nadzór nad finansowaniem samorządów terytorialnych, gwarancjami i poręczeniami skarbu państwa oraz grami losowymi. Jako GIIF Jacek Uczkiewicz przeprowadził szereg reform ram prawnych i organizacyjnych polskiego wywiadu finansowego, między innymi wprowadzając go do struktur międzynarodowych.

  0 0
 • ~leo 2010-07-13 08:38:56

  część Druga: Nadzorując finansowanie samorządów terytorialnych przygotował – wspólnie z przedstawicielami samorządów – projekt Ustawy o dochodach j.s.t. Ustawa ta z jednej strony była kluczem do reformy całego systemu finansów publicznych, z drugiej zaś wyzwaniem, z którym nie poradziły sobie dwa poprzednie rządy. Ustawa weszła w życie 1-go stycznia 2004r. istotnie przyczyniając się do wzrostu znaczenia samorządów terytorialnych w polskim systemie państwowym, wzrostu dochodów j.s.t. i do stworzenia warunków dla j.s.t. do korzystania ze środków Unii Europejskiej.
  W 2004 r. Jacek Uczkiewicz wygrywa publiczny konkurs na stanowisko członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego w Luksemburgu – jednej z podstawowych instytucji Unii Europejskiej - i w maju 2004 zostaje pierwszym polskim członkiem tego gremium. Jako członek Trybunału nadzoruje kontrole budżetu oraz kontrole wykonania zadań przez Komisję Europejską. Aktywnie uczestniczy w reformowaniu Trybunału, będąc między innymi inicjatorem i autorem pierwszej w historii tej instytucji strategii informatycznej. 6-cio letni mandat J.Uczkiewicza jako członka Trybunału wygasł w maju 2010 roku.
  Zna następujące języki obce: angielski, francuski, rosyjski i niemiecki.

  0 0
 • ~ 2010-07-13 15:30:52

  całe życie w aparacie, co ten człowiek może wiedzieć o problemach Wrocławia, lepiej niech sobie dalej bryluje na salonach z komuchami, a języki obce to dzisiaj standard, i każdy powinien je znać.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na którym miejscu twoim zdaniem Betard Sparta zakończy sezon zasadniczy PGE Ekstraligi?


Oddanych głosów: 195