Udana kolejka wrocławskich lacrossistów. Świetni Kosynierzy, bezbłędne Kosynierki

2018-03-28, Autor: prochu

Lacrossiści Kosynierów Wrocław odnieśli kolejne zwycięstwo ligowe. Po rozgromieniu Legionu Katowice na inaugurację Polskiej Ligi Lacrosse, teraz Kosynierzy pokonali na wyjeździe Spartans Oświęcim 13:3. Dwie wygrane odniosły także wrocławskie Kosynierki, które w weekend rywalizowały w turnieju PLLK w Katowicach.

Kosynierzy dominowali od samego początku. Jako pierwszy bramkarza LC Spartans Oświęcim pokonał Daniel Smaza i to już w trzeciej minucie. Kosynierzy kontrolowali spotkanie w pierwszej kwarcie - swoje trafienia dołożyli jeszcze Marcin Janiszewski, Mikołaj Śmigiel i Ryszard Matkowski. W drugiej części gry gospodarze pokonali golkipera "Kos" Dawida Zająca aż dwukrotnie - mimo to goście odpowiedzieli aż trzema trafieniami. Po przerwie wrocławianie umieścili piłkę w bramce dwa razy, a w ostatniej kwarcie czterokrotnie - pozwalając Spartanom na zdobycie jednego gola.

Wszystkie gole dla Kosynierów zdobyło jedynie czterech graczy: Smaza, Matkowski, Janiszewski i Śmigiel (ostatni został wybrany MVP spotkania, dokładając do trzech trafień cztery asysty). Dodajmy, że w Polskiej Lidze Lacrosse zadebiutowało trzech nowych Kosynierów: Leonid Akinin, Oskar Nowogórski i Kacper Szwargulski.

W miniony weekend zmagania rozpoczął także zespół Kosynierek Wrocław. Lacrossistki brały udział w turnieju w Katowicach, podczas którego pewnie wygrały oba swoje spotkania. Najpierw Kosynierki pokonały 14:0 Kraków Lacrosse Queens, a w kolejnym starciu wygrały z warszawsko-łódzko-nadmorską drużyną Hattrick Lax Town 13:4. MVP spotkania z krakowiankami została wybrana Małgorzata Kacperczyk, która tego dnia bezbłędnie wykonywała wznowienia, a w drugim pojedynku za najbardziej wartościową zawodniczkę uznano Kaję Białowąs. Turniej był sprawdzeniem tego, jak drużyna przepracowała przerwę świąteczną i nad czym musi jeszcze popracować. Co ważne, bramki zdobywały również debiutujące w tym roku Kosynierki. Łącznie dla "Kos" punktowało aż 11 zawodniczek.

Warto dodać, że kilka dni czemu trzech Kosynierów nieco zmieniło dyscyplinę i wystąpiło w meczu... czeskiej ligi box lacrosse'a.

Kolejne spotkanie wrocławianie rozegrają już po świętach Wielkiej Nocy. 8 kwietnia Kosynierzy zmierzą się na wyjeździe z silnym zespołem Kraków Kings. Kosynierki natomiast do rywalizacji ligowej powrócą dopiero 2 czerwca.