Udane weekendowe sparingi piłkarzy Ślęzy Wrocław

2018-02-05, Autor: prochu

W ostatnich dniach piłkarze Ślęzy Wrocław rozegrali kolejne sparingi przed startem rundy wiosennej. Najpierw pokonali w Lubinie Falubaz Zielona Góra 2:1, a potem zajęli drugie miejsce w halowym turnieju w Twardogórze.

Żółto-czerwoni pokonali ligowego rywala skromnie, ale ich gra mogła się podobać. Tradycyjnie już 1KS zagrał dwoma jedenastkami. Tym razem jednak trener Grzegorz Kowalski postanowił przetestować inne zestawienia personalne w poszczególnych liniach i mocno namieszał w składzie.

Mecz z Falubazem toczył się w dobrym tempie, a akcję co chwilę przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę. W 31. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla zielonogórzan. Do piłki ustawionej blisko linii bocznej boiska podszedł Jakub Babij i dośrodkował ją w pole karne. Tymczasem żaden z piłkarzy nie przeciął jej lotu i ta ku ogólnemu zaskoczeniu wylądowała w siatce. Ślęza mogła wyrównać jeszcze przed przerwą - po uderzeniu jednego z testowanych zawodników, piłkę z pustej bramki wybił jeden z defensorów Falubazu.

W drugiej połowie Ślęza przejęła inicjatywę. Wyrównującego gola zdobył Maciej Matusik, który dobił futbolówkę po niepewnej interwencji golkipera Falubazu broniącego uderzenie Mateusza Stempina. Zielonogórzanie mogli odzyskać prowadzenie, ale "setki" nie wykorzystał Wojciech Okińczyć. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w 80 minucie. Kajetan Łątka odebrał piłkę Okińczycowi, ta trafiła do Adriana Niewiadomskiego, który uderzeniem z 20 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Dzień później wrocławianie rywalizowali na hali, w towarzyskim turnieju w Twardogórze. Trudno jednak uznać to za oficjalny punkt przygotowań, bo funkcję trenera wrocławian pełnił fizjoterapeuta Damian Wdowik. Ślęza wygrała jednak wszystkie mecze w fazie grupowej, w półfinale odprawiła Foto Higienę Gać, ale w finale musiała uznać wyższość... A-klasowej Baryczy Sułów. Ślęza zgarnęła też jedną nagrodę indywidualną - najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Kluzka.

Kolejny sparing piłkarze 1KS-u rozegrają w weekend 10-11 lutego. Najpierw w Kluczborku zmierzą się z drugoligowym MKS-em, a następnego dnia w Wałbrzychu zagrają z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska.

Ślęza Wrocław - Falubaz Zielona Góra 2:1 (0:1)
Bramki: Matusik 57, Niewiadomski 80 - Babij 31

Ślęza: Ziarko (46 testowany) - Molski (46 Mańkowski), Wdowiak (46 Korytek), Grabowski (46 Małecki), Berkowicz (46 Łątka), Repski (46 Stempin), testowany (46 Niewiadomski), Kluzek (46 Jarczak), testowany (46 Berkowicz), Traczyk (46 Sakwa), Jakóbczyk (46 Matusik).

finał - Ślęza - Barycz 0:2

Ślęza: Ziarko - Jakóbczyk (4 bramka), Jarczak (2), Kluzek (4), Łątka, Matusik (4), Repski (2), Stempin (2), testowany (1).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0