zamknij

Na sygnale

Udawała „wnuczkę w tarapatach”. Nie uszło jej to na sucho

2017-09-14, Autor: mh

Do pewnego mieszkańca Wrocławia zadzwoniła „wnuczka w tarapatach”, która przekazała nawet słuchawkę „policjantowi”. Potrzebne były natychmiast pieniądze. Mężczyzna nie uwierzył i zadzwonił na prawdziwą policję.

Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole odebrał telefon od zaniepokojonego mężczyzny, który oświadczył, że prawdopodobnie jakieś osoby próbują wyłudzić od niego znaczną sumę pieniędzy, podając się za wnuczkę oraz policjanta. Jak wynikało ze zgłoszenia, do wrocławianina zadzwoniła kobieta sugerująca w rozmowie, że jest jego wnuczką i rzekomo spowodowała wypadek drogowy, w którym ucierpiały osoby postronne. „Wnuczka” poprosiła go także o pilne wsparcie finansowe w związku z tą sprawą. Następnie, aby uwiarygodnić „legendę” przekazała słuchawkę innemu mężczyźnie, który podał się za policjanta i potwierdził słowa osoby podającej się za członka rodziny. W trakcie rozmowy telefonicznej ustalone zostało miejsce przekazania pieniędzy „wysłańcowi wnuczki, która przecież sama nie mogła się po nie zjawić”. Zabiegi oszustów nie uśpiły jednak czujności mężczyzny, który o całej sytuacji natychmiast poinformował policję.

Funkcjonariusze udali się umówione w rozmowie telefonicznej miejsce przekazania pieniędzy i tam zatrzymali 57 - letniego mężczyznę podejrzewanego o udział w próbie oszustwa.

W przypadku podejrzenia, że osoba z którą rozmawiamy nie jest tym za kogo się podaje, a z przeprowadzanej rozmowy wynika, że sprawca chce wyłudzić od nas pieniądze, niezwłocznie należy poinformować o tym policję, a przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy.

Reklama

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co miasto powinno zrobić z działką przy ul. Grochowej 13?

Oddanych głosów: 54