Wiadomości
Ujawnił szokujący film w sprawie Stachowiaka. Grozi mu więzienie
Wojciechowi Bojanowskiemu grozi do dwóch lat więzienia. Dziennikarz z TVN jest autorem reportażu o Igorze Stachowiaku. „Rzeczpospolita” podała, że policyjni związkowcy zarzucają mu rozpowszechnianie informacji z prokuratorskiego śledztwa w sprawie śmierci na wrocławskim komisariacie.
25-letni Igor Stachowiak został wczesnym rankiem 15 maja 2016 roku zatrzymany na wrocławskim Rynku i przetransportowany na komisariat przy ulicy Trzemeskiej, gdzie kilka godzin później zmarł. O sprawie znów głośno było w kwietniu tego roku, kiedy telewizja TVN opublikowała nagrania z zatrzymania Igora, na których widać, jak funkcjonariusze obchodzili się z zatrzymanym.
Dolnośląski NSZZ Policjantów złożył doniesienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ursynów. Prowadzi ona śledztwo dotyczące ujawnienia materiałów ze sprawy Stachowiaka. Postępowanie wszczęto 11 września. Na wniosek prokuratury sąd zdjął z reportera, Wojciecha Bojanowskiego klauzulę tajemnicy dziennikarskiej. Szef policyjnego Związku na Dolnym Śląsku, Piotr Malon stwierdził na łamach „Rzeczpospolitej”, że publikując nagrania, dokonano linczu na policjantach. – To wywołało falę hejtu – dodał.
– Każdy, kto ujawnia zło w policji, działa w interesie społecznym. Gdyby nie dziennikarze, wiele nadużyć nigdy nie wyszłoby na jaw – powiedział „Rzeczpospolitej” Rafał Jankowski, przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów. Zdziwiony zwolnieniem dziennikarza z tajemnicy jest profesor Antoni Kamiński z PAN. W rozmowie z „Rz” przypomniał, że właśnie przedstawiono projekt ustawy o jawności życia publicznego, która wprowadza ochronę sygnalistów, czyli osób ujawniających nadużycia. – Pokazując film, jak znęcano się nad człowiekiem, dziennikarz wyciągnął na światło dzienne nadużycia i działał w interesie społecznym – uważa profesor Kamiński.
O burwersującej historii Igora Stachowiaka pisaliśmy tutaj.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Od 1 stycznia 2021 MPK Wrocław będzie darmowe dla kolejnej grupy. Inni zapłacą więcej
79854 -
Wypadek we wrocławskim zoo. Nie żyje roczny gibon
44626 -
Wrocław: Te przychodnie będą szczepić na koronawirusa [LISTA PLACÓWEK]
28709 -
Seicento z przyczepą kempingową. 25-latek uciekał z Wrocławia
17734 -
Wrocławski ginekolog żądał łapówek za usługi w szpitalu. Prokuratura szuka jego pacjentek
15905
Najczęściej komentowane
-
Seicento z przyczepą kempingową. 25-latek uciekał z Wrocławia
5 -
Coraz więcej domów, zbyt wąska ulica. Rozbudowy nie będzie: miasto spowolniło ruch [ZDJĘCIA]
2 -
Od 1 stycznia 2021 MPK Wrocław będzie darmowe dla kolejnej grupy. Inni zapłacą więcej
2 -
Jerzyki będą walczyć z komarami na Ołbinie i Nadodrzu [ZDJĘCIA]
2 -
Rząd wprowadza narodową kwarantannę. Obostrzenia w Sylwestra
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Zet 2020-02-21 18:12:50
Chwała red. Wojciechowi Bojanowskiemu, dziennikarzowi z TVN, za reportaż o Igorze Stachowiaku!