Wiadomości

Umacnianie wałów na Kozanowie, nadciągają deszcze

2010-06-02, Autor: Julia Spychalska
W związku z zapowiadanymi na najbliższy tydzień ulewami, na niedawno zalanym osiedlu Kozanów, powstanie tymczasowy wał ochronny.

Reklama

Obfite opady mogą spowodować ponowne wezbranie rzeki Odry i jej dopływów, dlatego władze miasta postanowiły o budowie tymczasowego wału ochronnego na osiedlu Kozanów.

 

W związku z tym, od dziś, od godziny 9.00 do odwołania zamknięte będą ulice Gwarecka (poniżej Kościoła) oraz Ignuta do skrzyżowania z ul. Kozanowską.

 

Prace zabezpieczające wały przeciwpowodziowe będą prowadzone także w rejonie ulicy Celtyckiej, na Bartoszowicach, OsobowicachZgorzelisku. Z tego powodu, przez miesto będą kursowały ciężarówki wożące piasek.

 

> Zobacz prognozę pogody!

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2010-06-02
  06:55:38

  0 0

  Jakie wały na Kozanowie?? Przeciez Kozanów to teren zalewowy (polter) i tam nie ma żadnych wałów.

 • ~ 2010-06-02
  08:43:55

  0 0

  o to widac, ze chyba nigdy na kozanowie nie byles i dysponujesz wiedza oparta na glupotach powtarzanych przez takich samych ignorantow (a wystarczy google maps :]). otóż wały na kozanowie są! i to najprawdziwsze! usypane wzdluż ulicy kozanowskiej, celtyckiej, dziadoszanskiej i od pn-wsch częsci parku zachodniego

 • ~ 2010-06-02
  11:44:24

  0 0

  haha .... chyba usypane z workow z piaskiem ;]. Jak jestes taki/taka mądra zapraszam do obejrzenia wałów na dzielnice Rędzin we wroclawiu (podpowiedz: Redzin lezy naprzeciwko Kozanowa te dzielnice dzili tylko rzeka Odra). Dawno temu jak wr Wrocławiu miszkali Niemcy to Kozanów był terenem zalewowym i było tam jezioro gdzie jezdziło sie na ryby. Polacy póżniej oszuszyli ten staw i postawili osiedle (blokowisko).

 • ~ 2010-06-06
  14:36:15

  0 0

  HEH URBANISCI OD SIEDMU BOLESCI... TEREN KONZANOWA ZA NIEMCOW BYL FAKTYCZNIE ZALEWOWYM POLDEREM , NIE POLTEREM!!!! :) A WALY NA CELTYCKIEJ KOZANOWSKIEJ I DZIADOSZANSKIEJ SA I BYLY ZA NIEMCOW BO JEDNO DRUGIEMU NIE PRZESZKADZA. POPROSTU BRAK WAŁÓW OD STRONY ŚLĘZY, I POWTARZANIE GLUPOT W TELEWIZJI ZE WALOW NIE MA NA CALYM KOZANOWIE TO POPROSTU NAGONKA :) WINNY TEN KTO DAL POZWOLENIE INWESTOROWI NA BUDOWANIE BLOKOW BEZ WALÓW.
  A CO DO CELTYCKIEJ BO NA NIEJ MIESZKAM (OD 19STU LAT :) MIESZKA SIE SUPER BO SLICZNA A CZKOLWIEK POWODZIOWO ATRAKCYJNA OKOLICA :D) TO W INTERNECIE NAPISANE ZE POD SPECJALNYM NADZOREM OD WTORKU I ZE PRACE SA ROBIONE NA CALEJ JEJ DLUGOSCI A DO WCZORAJ NIC NIE BYLO ROBIONE MIMO TEGO ZE NA PRZECIW MOJE BRAMY SA DAWNE MIEJSCA PRZECIEKÓW Z MAJA. WIEC PORAZ KOLEJNY MEDIA PRZEKAZUJA JAKIES NIESPRAWDZONE BREDNIE .
  A CO DO RZEKOMEGO JEZIORKA NA RYBY... BRAK SŁÓW :) W POWODZIOWEJ WODZIE RACZEJ MARTWE SWINEI MOZNA LOWIC:p ZA NIEMCOW WODA ZALEWAŁA CZASEM KOZANOW ALE ZREGULY MIESCILA SIE W KORONIE WAŁOW , A POLACY NIC NIE OSUSZALI TYLKO POPROSTU ZLEKCEWAZYLI ZAGROZENI NIE ZABEZPIECZAJAC SIE ODPOWIEDNIO PRZED NIM I TYLE.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.