Wiadomości

Urzędnicy jednak zdecydowali o szybkim remoncie torów na Curie-Skłodowskiej

2012-02-06, Autor: beka
Koniec kompromitacji jest bliski: gdy tylko mróz zelżeje szyny zostaną usunięte, by można było wzmocnić podbudowę jezdni i ułożyć tory na nowo. Wszystko po to, by tramwaje mogły znów mijać się na ulicy Curie-Skłodowskiej.

Reklama

O kłopotach tramwajów na Curie-Skłodowskiej pisaliśmy w piątek. Między ulicami Chałubińskiego a Wyspiańskiego MPK wprowadziło dla swoich motorniczych zakaz mijania się. Gdy jeden jedzie, ten z przeciwka musi poczekać. Powód jest prosty: tory są tak krzywe, że wozy się przechylają i mogą o siebie ocierać.

Tak miało być do 2014 roku, bo dopiero wtedy zaplanowany był remont tego torowiska (gdzie ograniczenia prędkości obowiązywały od ponad roku). Ale magistrat poszedł po rozum do głowy - i znalazły się pieniądze, których nie było.


Pierwsze prace ruszą gdy tylko zejdzie mróz. Szyny zostaną usunięte, by można było wzmocnić podbudowę jezdni, na której są ułożone. Po czym z powrotem tory zostaną ułożone. Będzie to dotyczyło dwóch odcinków po kilkadziesiąt metrów.

– Chcemy w ten sposób ustabilizować szyny. To powinno pozwolić na zniesienie zakazu mijania się – mówi Paweł Czuma, szef biura prasowego w magistracie.

To jednak tylko prowizorka. Poważny remont został przyspieszony i zamiast w 2014 roku rozpocznie się wiosną przyszłego roku.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
  • ~M 2012-02-06
    17:40:54

    0 0

    Apeluję chociaż o ciupinkę cholernej rzetelności w pisaniu artykułów. Po pierwsze, w napisaniu o ileż to procent zmalał ruch po hucznym otwarciu tej wielomilionowej inwestycji jaką była AOW. Po drugie, napisanie tego artykułu w formie dokonanej to jakaś bezczelna bezkrytyczna kalkomania propagandowych ogłoszeń w wykonaniu Urzędu Miasta, które mogą okazać się zupełnie niespełnione. Jakakolwiek próba zachowania rzetelności nakazywałaby więc raczej napisać w tonie "co obiecują, a co my zweryfikujemy". Ale cóż, dziennikarstfo na tej stronie zrobiło się ostatnio takie, a nie inne.

  • ~Ten sam co w GW 2012-02-06
    18:37:45

    0 0

    Ja tez apeluję o prawidłowy zapis ulic SKŁODOWSKIEJ - Curie. Skłodowskiej z oczywistych względów jest pierwszym członem.

  • ~Jarek- 2012-02-06
    18:48:59

    0 0

    Za późno, już poszedł news i ośmieszenie w Teleexpressie, że remont dopiero za 2 lata...

  • ~zed 2012-02-06
    21:24:44

    0 0

    Cała komunkacja miejska zarządzana przez ludzi partacza to prowizorka!!!

  • ~ 2012-02-07
    07:26:54

    0 0

    efekt polityki sukcesu i wielkich imprez- odkładanie tego remontu związane jest wyłącznie z brakiem kasy która poszła daleko daleko.......a teraz DZUMA będzie pitolił jakies frazolety.......miasto się sypie a do EURO takich prowizorek trzeba więcej będzie porobic żeby wstydu przed światem nie było-a potem remonty czyli drwa razy kasa na to samo- oto skutki oszczędności ekipy....

  • ~mop 2012-02-07
    08:13:19

    0 0

    Już kiedyś zwracałem uwagę na niewłaściwą kolejność w nazwisku dwuczłonowym.
    UWAGA tzw. redaktorzy " tuwrocław"!Podaję prawidłową konstrukcję: Maria Skłodowska -Curie.
    Ręce opadają.....

  • ~;) 2012-02-07
    09:21:10

    0 0

    @Ten sam co w GW, @mop
    Macie rację co do kolejności nazwisk. Ulica jednak nazywa się właśnie tak jak napisane jest w artykule, tj. Curie-Skłodowskiej. Kto nie wierzy niech się przejdzie w tamte okolice i zerknie na tabliczki, popatrzy w dowody osobiste znajomych tam mieszkających czy na pieczątki firm, mających tam siedziby. Choć pisanie Curie-Skłodowskiej w odniesieniu do osoby jest błędem (przynajmniej w Polsce, bo Francuzi zdanie będą mieć odmienne), to w przypadku wrocławskiej ulicy czy lubelskiego uniwersytetu, którym patronuje jest to pisownia prawidłowa.

  • ~paratol 2012-02-07
    17:05:33

    0 0

    Nazwa Curie-Skłodowskiej jest nazwą, wbrew pozorom, poprawną na tyle, na ile się da w tym przypadku. Kobieta, której nazwisko nosi ta ulica, po wyjściu za mąż za pewnego Francuza przyjęła jego nazwisko, rezygnując jednocześnie ze swojego panieńskiego. Czyli tak naprawdę nazywała się Maria Curie. To że w Polsce przyjęła się forma Curie-Skłodowska wynika z tego, że musieliśmy jakoś sobie zaznaczyć to, że była ona Polką poprzez dodanie jej panieńskiego nazwiska. Jednakże nigdzie poza Polską nie spotkamy takiej formy jej upamiętniania.

  • ~ 2012-02-23
    21:14:16

    0 0

    Jedna z najważniejszych i najruchliwszych ulic w tym mieście. Ruina. Ledwo da się nią przejechać. Złe oznakowanie. Niebezpieczne pasy dla pieszych. A oni chcą przeprowadzić "szybki" remont torowiska... Co za CIOTA w ZDiUM odpowiada za zarządzanie remontami ulic w tym mieście. No już inaczej się wyrazić nie potrafię. Bo szlak mnie trafia jak czytam takie informacje. W lepszym już stanie nawet jest moja lokalna uliczka do domu. Banda kretynów. Na moście Zwierzynieckim są już takie dziury i rozstępy, że można koło z powodzeniem tam zostawić...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.